Mads Mikkelsen znowu zagra u reżysera "Kochanka królowej"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mads+Mikkelsen+znowu+zagra+u+re%C5%BCysera+%22Kochanka+kr%C3%B3lowej%22-146610
Mads Mikkelsen znowu zagra u reżysera "Kochanka królowej"
źródło: Getty Images
autor: Mike Marsland
Mads Mikkelsen ("Na rauszu", "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a") i Nikolaj Arcel ("Mroczna wieża"), którzy pracowali wspólnie przy filmie "Kochanek królowej", ponownie łączą siły. Mikkelsen zagra w wyreżyserowanym przez Arcela dramacie kostiumowym "King's Land".

O czym opowie "King's Land" z Madsem Mikkelsenem?Scenariusz "King's Land" napisali Arcel i Anders Thomas Jensen na podstawie duńskiego bestsellera "The Captain and Ann Barbara", którego autorką jest Ida Jessen. Akcja rozgrywa się w połowie XVII wieku. To opowieść o duńskim królu Frederiku V próbującym skolonizować niedostępne tereny zamieszkane przez wilki i rozbójników. Mikkelsen wystąpi jako Ludwig von Kahlen, kapitan, który na rozkaz monarchy usiłuje opanować nieprzystępne ziemie.


W obsadzie jest również Amanda Collin ("Wychowane przez wilki"). Zagra ona Ann Barbarę, tajemniczą kobietę, która pojawia się na drodze kapitana i na zawsze zmienia jego życie.

Zdjęcia mają ruszyć 5 września. Ekipa będzie pracować w Danii, Niemczech i Czechach. Budżet filmy wynosi 8 milionów euro. To jeden z najdroższych filmów studia Zentropa w ostatnich latach.

Mads Mikkelsen - najważniejsze roleDuńczyk Mads Mikklesen zadebiutował na dużym ekranie w dramacie "Pusher" z 1996 roku w reżyserii Nicolasa Windinga Refna. Dzięki rolom w sequelu tego filmu oraz "Jabłkach Adama" stał się jednym z najbardziej obiecujących europejskich aktorów. Akces do aktorskiej elity Hollywood zagwarantowała mu rola demonicznego Le Chiffre'a w "Casino Royale", 21. filmie o przygodach Jamesa Bonda. Później wystąpił w takich filmach jak "Doktor Strange", "Łotr 1: Gwiezdne Wojny. Historie", a także w tytułowej roli serialu "Hannibal" z 2013 roku. Artystyczne sukcesy zapewniła mu w ostatnich latach współpraca z Thomasem Vinterbergiem - "Na rauszu" zdobyło Oscara za najlepszy film międzynarodowy, zaś "Polowanie" było do Oscara nominowane.

Zobaczcie nasz wywiad z aktorem:


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones