Maggie Gyllenhaal zadebiutuje jako reżyserka

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Maggie+Gyllenhaal+zadebiutuje+jako+re%C5%BCyserka-130207
Maggie Gyllenhaal spróbuje swych sił jako reżyserka filmu pełnometrażowego. Jej pierwszym projektem będzie "The Lost Daughter".


Film będzie ekranizacją powieści Eleny Ferrante wydanej w Polsce pod tytułem "Córka". Gyllenhaal nie tylko rzecz wyreżyseruje, ale też wyprodukuje i napisze do niej scenariusz.

Leda to rozwiedziona nauczycielka literatury angielskiej. Gdy jej córki wyjeżdżają do Kanady, by zamieszkać z ojcem, może się wydawać, że czeka ją okres pełen bólu i melancholii. Tymczasem kobieta z zażenowaniem stwierdza, że czuje się wolna, a jej życie staje się lżejsze. Leda postanawia wyjechać na wakacje nad morze, na południe kraju. Kilka pierwszych dni upływa jej spokojnie, do czasu aż kobieta spotyka pewną obcesową rodzinę, w obecności której czuje niepokój, a czasem nawet strach. Jedno, z pozoru niewinne, zdarzenie, sprawia, że do Ledy powracają wspomnienia wyborów, których dokonała jako matka, a które poważnie wpłynęły na losy jej rodziny. Z czasem ta spokojna opowieść o odkrywającej siebie na nowo kobiecie staje się historią konfrontacji z przeszłością i trudnym macierzyństwem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones