Maggie Gyllenhaal kręci "Narzeczoną Frankensteina". W obsadzie Christian Bale. Remake powstaje dla platformy Netflix

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Maggie+Gyllenhaal+i+Christian+Bale+kr%C4%99c%C4%85+%22Narzeczon%C4%85+Frankensteina%22-151662
Maggie Gyllenhaal kręci "Narzeczoną Frankensteina". W obsadzie Christian Bale. Remake powstaje dla platformy Netflix
źródło: Getty Images
autor: Koichi Kamoshida
Maggie Gyllenhaal i Christian Bale - duet z "Mrocznego Rycerza" Christophera Nolana - ponownie łączy siły. Tym razem jednak staną po dwóch przeciwnych stronach kamery. Gyllenhaal wyreżyseruje remake klasycznego horroru "Narzeczona Frankensteina". Bale będzie jedną z gwiazd filmu. Projekt powstaje dla platformy Netflix.

Gyllenhaal i Bale szykują nową wersję klasycznego horroru
Na razie nie ujawniono szczegółów projektu, nie wiadomo więc, w kogo miałby wcielić się Bale - czy przypadnie mu rola doktora Frankensteina czy może jego słynnego potwora? Gyllenhaal stanie za kamerą - aktorka zadebiutowała jako reżyserka w 2021 roku, kręcąc film "Córka" z Olivią Colman w roli głównej. Produkcja zdobyła trzy nominacje do Oscara.
  
Zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku.

"Narzeczona Frankensteina" - zwiastun
Niezrealizowane remaki "Narzeczonej Frankensteina"Hollywood od dawna przymierza się do remake'u klasycznego horroru z 1935 roku. Ostatnio szykowano wersję, która miała stać się - obok "Mumii" z Tomem Cruise'em - częścią tzw. "uniwersum potworów" studia Universal. Miała to być feministyczna wersja klasycznej historii, a jej scenariusz napisał David Koepp ("Park Jurajski"). Kandydatem do wyreżyserowania filmu był Bill Condon ("Piękna i bestia"), który od lat opowiadał o swojej fascynacji "Narzeczoną...". Jego film "Bogowie i potwory" (1998) opowiadał zresztą o ostatnich dniach życia Jamesa Whale'a, reżysera "Frankensteina" i "Narzeczonej Frankensteina". Wcielił się w niego Ian McKellen.

O czym opowiada "Narzeczona Frankensteina"?"Narzeczona Frankensteina" z 1935 roku w reżyserii Jamesa Whale'a jest kontynuacją "Frankensteina" z 1931 roku. Uznaje się ją za jeden z najlepszych sequeli w historii kina.

Film opowiada o tym, jak rywal barona Frankensteina (Colin Clive), szalony naukowiec Pretorius (Ernest Thesiger) powołuje dla potwora do życia złożoną ze szczątków zwłok ludzkich kobietę (Elsa Lanchester). Cudem ocalałe z płonącego młyna Monstrum (Boris Karloff) ma nadzieję, że zostanie ona jego towarzyszką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones