Bob Iger żąda od Marvela wyników, więc "Eternals 2" i inne sequele trafiły do kosza

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvel+bez+licznych+kontynuacji.+Bob+Iger+nie+wierzy+w+ich+sukces+finansowy-154604
Bob Iger żąda od Marvela wyników, więc "Eternals 2" i inne sequele trafiły do kosza
Przez lata Kevin Feige, szef Marvel Studios, miał wolną rękę, jeśli chodzi o realizację kinowych widowisk. Te czasy odeszły już do lamusa. A przynajmniej taki wniosek można wysnuć czytając nowe plotki, którymi dzieli się Daniel Richtman.

Nie będzie "Eternals 2" i innych sequeliRichtman twierdzi, że ofiarą zmiany układu sił jest m.in. widowisko "Eternals 2". Planowany sequel "Eternals" nie powstanie, choć jego realizacji chce Kevin Feige. Szef Disneya Bob Iger jest jednak przeciwnikiem pomysłu. Nie wierzy bowiem, by sequel miał potencjał, by być box-office'owym hitem.

"Eternals" wprowadziło do MCU nową grupę superbohaterów. To kosmici, którzy w tajemnicy żyją na Ziemi od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie "Avengers. Koniec gry" muszą jednak wyjść z ukrycia. Nieoczekiwana tragedia skłania ich do tego, by przeciwstawić się najstarszym wrogom ludzkości.

Widowisko nie zostało ciepło przyjęte przez fanów i krytyków. W Ameryce zarobiło 164,9 mln dolarów, a na świecie kolejne 237 mln dolarów.


Z tego samego powodu inne kontynuacje także nie mają szans na realizację. Nie będzie więc "Captain Marvel 3", ponieważ "Marvels" na całym świecie zarobił tylko 206 milionów dolarów. Zerowe szanse na realizację ma również "Ant-Man 4", gdyż "Ant-Man i Osa: Kwantomania" zgarnął globalnie 476 milionów dolarów.

Bob Iger zgodzi się tylko na realizację tych kontynuacji, które mają szansę przyciągnąć tłumy.

Zwiastun filmu "Eternals"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones