Master Classes i Warsztaty na TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ 2014 - zapisz się już dziś!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Master+Classes+i+Warsztaty+na+TRANSATLANTYK+FESTIVAL+POZNA%C5%83+2014+-+zapisz+si%C4%99+ju%C5%BC+dzi%C5%9B-106550
Już dziś ruszają zapisy na Master Classes i Warsztaty, które odbędą się w ramach TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ. Poprowadzą je m. in. Allan Starski, Bruce Broughton, Lech Majewski, Katarzyna Lewińska i specjaliści z Orka Film. Formularz dostępny będzie na stronie festiwalu w zakładce Edukacja & Inspiracje od g. 20:00. Udział w zajęciach jest nieodpłatny!


Warsztaty przygotowane są dla różnych grup odbiorców i zaplanowane tak, aby uczestnicy z roku na rok mogli pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania, poznając międzynarodowe standardy.

Ważnym celem warsztatów jest kształcenie twórców do międzynarodowego partnerstwa poprzez kontakt z najwybitniejszymi specjalistami w dziedzinie. Nie zapominamy także o tych, którzy dopiero zaczynają interesować się filmem. Warsztaty dostarczają wiedzy przydatnej do prowadzenia i rozwijania działalności związanej z pracą w branży na poziomie profesjonalnym, a także interesujących wiadomości dla pasjonatów-amatorów. Uczestnicy czerpią wiedzę od doświadczonych wykładowców-praktyków.

W ramach poszczególnych warsztatów przeprowadzone zostaną analizy dzieł filmowych i muzycznych. Objaśniane będą mechanizmy rządzące światem twórczości i produkcji w ujęciu globalnym, jak i na poziomie konkretnych produkcji artystycznych. Wśród tegorocznych propozycji Festiwalu znalazły się m. in. warsztaty: scenograficzny z Allanem Starskim, reżysersko-operatorski z Lechem Majewskim, kostiumograficzny z Katarzyną Lewińską oraz rekonstrukcji i kolor korekcji obrazu filmowego z Marceliną Górką i Jagną Pilczuk.