Matthew McConaughey gwiazdą "Mrocznej wieży"?

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matthew+McConaughey+gwiazd%C4%85+%22Mrocznej+wie%C5%BCy%22-114484
Matthew McConaughey może zagrać jedną z głównych ról w "The Dark Tower". O aktora zabiegają producenci ekranizacji "Mrocznej wieży" Ron Howard i Brian Grazer, z którymi przed laty pracował przy filmie "Ed TV".Producenci tak bardzo chcą go zatrudnić, że zaoferowali mu dwie role do wyboru. McConaughey może więc zagrać Rolanda Deschaina, główną postać serii albo najważniejszego złoczyńcę w świecie Stephena Kinga, zwanego w cyklu "Mroczna wieża" m.in. Padickiem. Ta postać fanom prozy pisarza lepiej znana jest jako Randall Flagg. I ponoć aktor to właśnie jego wolałby zagrać.

Jeśli tak się stanie, to będzie to bardzo ciekawy rozwój wypadków. "The Dark Tower" powstaje bowiem dla Sony, tymczasem przed rokiem McConaughey otrzymał od Warner Bros. propozycję zagrania Flagga w przygotowywanej przez to studio ekranizacji "Bastionu". Ten projekt jednak jest wciąż w powijakach i raczej nie powstanie przed "Mroczną wieżą". Niemniej jednak ciekawie byłoby obserwować, jak McConaughey gra tę samą postać dla konkurencyjnych wytwórni.

Oczywiście na chwilę obecną nie jest pewne, czy w "The Dark Tower" aktor wystąpi. Formalne negocjacje dopiero się rozpoczną. Nie jest też jasne, czy ewentualna umowa będzie dotyczyła udziału McConaugheya wyłącznie w kinowym cyklu czy również serialu towarzyszącym widowiskom.

Pierwszy film w planowanej serii będzie bazował przede wszystkim na otwierającym cykl Kinga tomie "The Gunslinger", który w Polsce został wydany jako "Roland" i wyreżyseruje go Nikolaj Arcel. Na jałowej, spieczonej ziemi, przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie czy jeden ze światów równoległych, istniejących obok naszego, pozostały tylko ślady dawnej upadłej cywilizacji. Ten złowrogi świat przemierza Roland, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, ścigając człowieka w czerni, który posiadł tajemnicę Wieży - mistycznego miejsca, gdzie być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance: spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jake'a.