Michael Biehn potwierdza udział w "Obcym 5"

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Michael+Biehn+potwierdza+udzia%C5%82+w+%22Obcym+5%22-110068
Od momentu zaprezentowania przez Neilla Blomkampa szkiców koncepcyjnych do filmu "Obcy 5", fani niecierpliwie oczekują potwierdzenia informacji, że Michael Biehn powróci jako Hicks. Aktor był ostatnio na konwencie Pensacon, gdzie został o to spytany.Jeśli wierzyć doniesieniom opublikowanym na stronie Reddit przez uczestnika konwentu, Biehn na pytanie, czy kontaktowano się z nim w sprawie "Obcego 5", uśmiechnął się i odpowiedział "tak".  Na kolejne pytanie, czy zgodziłby się na występ, miał odpowiedzieć: "na to wygląda".

Blomkamp miał ponoć zacząć myśleć o filmie podczas pracy z Sigourney Weaver na planie "Chappiego". Kiedy w styczniu opublikował serię szkiców koncepcyjnych, w sieci wybuchła burza entuzjastycznych komentarzy. Wtedy reżyser zarzekał się, że projekt opracowywał bez wiedzy i udziału 20th Century Fox. Jednak wkrótce po opublikowaniu szkiców okazało się, że wytwórnia przekazała projekt w jego ręce i "Obcy 5" ma szansę stać się rzeczywistością.

Niedawno Blomkamp wywołał kolejną burzę, kiedy stwierdził, że jego film będzie duchowym kontynuatorem "Ósmego pasażera Nostromo" oraz "Obcego - decydujące starcie". Wielu fanów uznało to za potwierdzenie, że reżyser zignoruje trzecią i czwartą część sagi. W późniejszych wywiadach Blomkamp wyjaśniał, że nie zamierza przekreślać istnienia całej tetralogii, lecz po prostu chce stworzyć coś w duchu pierwszych dwóch filmów, których jest wielkim fanem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones