Tymczasem w świecie "Obcego": powrót Newt i dwa nowe Ksenomorfy

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tymczasem+w+%C5%9Bwiecie+%22Obcego%22%3A+powr%C3%B3t+Newt+i+dwa+nowe+Ksenomorfy-114602
Tymczasem w świecie "Obcego": powrót Newt i dwa nowe Ksenomorfy
źródło: materialy promocyjne
Wobec ostatnich decyzji Ridleya Scotta wygląda na to, że "Alien 5" Neilla Blomkampa nie powstanie - a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Film miał być bezpośrednim sequelem "Obcego - decydującego starcia". Michael Biehn, który ponownie wcieliłby się w postać kaprala Hicksa, ujawnił nieco informacji na temat projektu.


Podstawowy pomysł jest taki: udajemy, że "Obcy 3" i "Obcy: Przebudzenie" nigdy nie powstały, wyjaśnił aktor. Wiem, że Ridley Scott robi najpierw swój film (mowa o sequelu "Prometeusza", "Alien: Covenant"), ale jest też producentem wykonawczym naszego. Wiem, że Ridley skupia się na swoim projekcie, i jestem pewien, że on i Fox nie chcą, by oba filmy weszły do kin w tym samym czasie, bo to dwa zupełnie różne światy. Z tego, co mi wyjaśniono, ich akcję dzieli tysiąc lat, ale zarazem mają być utrzymane w podobnym stylu. Wiem, że film Neilla został chwilowo wstrzymany, ale myślę, że byłoby to kompromitujące dla Ridleya, Foksa i Sigourney (Weaver), gdyby nasz film nie powstał.


Biehn zdradził też parę informacji dotyczących fabuły "Aliena 5". W planach jest powrót mojej postaci oraz Newt. Newt miałaby teraz około 27 lat. Wiem, że każda aktorka w Hollywood będzie chciała zagrać tę rolę. Bo będzie to symboliczne przekazanie pochodni przez Sigourney. Utrzymałoby to serię przy życiu, a studia zarobiłoby pieniądze - bo o to im przecież chodzi. Dlatego pojawiają się "Terminatory 5, 6, 7, 8, 9, 10" oraz "Szybcy i wściekli 7, 8, 9 i 10"

Zdjęcia do "Alien: Covenant" Ridleya Scotta ruszają w lutym. W sieci pojawiła się właśnie nowa plotka, zgodnie którą w filmie pojawią się dwa spokrewnione z Ksenomorfem potwory. Jeden z nich ma być zupełnie nową istotą, która powstanie w wyniku wydarzeń przedstawionych w filmie. Ten nowy stwór ma być oparty na oryginalnym koncepcie, który zainspirował projekt Obcego. Punktem wyjścia jest więc obraz H.R. Gigera "Necronomicon IV". Istota ma być do pewnego stopnia przezroczysta jak meduza. Prawdopodobnie w jej powstaniu maczał palce David (Michael Fassbender).


Premierę "Alien: Covenant" zapowiedziano na 6 października 2017. O ewentualnej dacie premiery filmu Blomkampa na razie nic nie wiadomo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones