Microsoft zwalnia 1900 pracowników!

IGN / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Microsoft+redukuje+zatrudnienie+w+dziale+gier+wideo-153818
Microsoft zwalnia 1900 pracowników!
Microsoft, jedna z największych firm technologicznych na świecie, ogłosiła niedawno znaczne zmniejszenie liczby pracowników w swoim dziale gier wideo. Według źródeł portalu IGN, redukcja personelu obejmuje około 1 900 osób.

Decyzja ta następuje po przejęciu firmy Activision Blizzard, właściciela takich tytułów jak "Call of Duty", "Diablo IV" czy też "World of Warcraft", za kwotę 69 miliardów dolarów. Microsoft, którego wartość przekracza obecnie 3 biliony dolarów, stanął przed wyzwaniem integracji nowo nabytego zespołu i optymalizacji kosztów.

Phil dziękuje pracownikom za ich pracęPhil Spencer, szef dywizji Xbox, w wiadomości do pracowników podkreślił, że firma zapewni pełne wsparcie osobom dotkniętym redukcją, w tym świadczenia zgodne z lokalnym prawem pracy. Spencer zaznaczył również, że decyzja o redukcji personelu była trudna, ale jest częścią strategii mającej na celu ustalenie zrównoważonej struktury kosztów wspierającej rozwijający się biznes.

W swojej wiadomości Spencer podkreślił, że osoby bezpośrednio dotknięte zmniejszeniem zatrudnienia odegrały ważną rolę w sukcesie firm Activision Blizzard, ZeniMax oraz zespołów Xbox. Wyraził wdzięczność za ich kreatywność, pasję i poświęcenie.

Spencer wyraził również przekonanie o przyszłym sukcesie i inwestycji w obszary, które będą sprzyjać wzrostowi firmy oraz strategii dostarczania większej liczby gier większej liczbie graczy na całym świecie.

Mike Ybarra opuszcza Blizzard EntertainmentW kontekście tych zmian prezes Blizzard Entertainment, Mike Ybarra, ogłosił swoje odejście z firmy. W swoim oświadczeniu na Twitterze podziękował zespołowi i społeczności Blizzarda.Wśród innych znaczących zmian Blizzard postanowił anulować długo rozwijaną grę survivalową, znaną jako Odyssey. Decyzja ta jest następstwem cięć budżetów marketingowych w zespołach gier Microsoftu.

Trend redukcji zatrudnienia w branży gier wideoRedukcje zatrudnienia są częścią szerszego trendu w branży gier wideo, zapoczątkowanego jeszcze w zeszłym roku, gdzie wiele znanych studiów dokonuje cięć lub zamyka się. Pomimo roku pełnego hitów gier wideo, branża zmaga się z problemem masowych zwolnień.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones