Mike Flanagan otworzy "The Midnight Club"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mike+Flanagan+otworzy+%22The+Midnight+Club%22-137611
Mike Flanagan otworzy "The Midnight Club"
źródło: Getty Images
autor: Gregg DeGuire
Ekipa odpowiedzialna za "Nawiedzony dom na wzgórzu" zaadaptuje na mały ekran popularną powieść grozy dla młodzieży autorstwa Christophera Pike'a - "The Midnight Club". Projekt powstanie oczywiście dla platformy Netflix. 


Książka ukazała się w 1994 roku. Jej akcja rozgrywa się w Rotterdam Home - hospicjum dla śmiertelnie chorych nastolatków. Grupa pacjentów spotyka się wieczorami, by pod osłoną nocy opowiadać sobie przerażające historie. Wkrótce zawiązują pakt - pierwszy, na którego przyjdzie czas, nawiąże z resztą kontakt po śmierci. 

Serial ma rozbudowywać literacką historię oraz wykorzystywać wątki z innych książek Pike'a, jak "The Thirst" oraz "Chain Letter", składając się na coś w rodzaju mikro-uniwersum. 

Showrunnerem i współscenarzystą serialu będzie znany doskonale fanom horroru Mike Flanagan. W jego portfolio znajdziemy takie produkcje jak "Oculus", "Hush" i "Doktor sen". A także wspomniany "Nawiedzony dom na wzgórzu", nad którego sequelem "Haunting of Bly Manor" twórca właśnie pracuje.