Mistrzowie Kina Mastercard: kontrowersyjna "Królowa Kier"

  • Informacja nadesłana
  • autor: mw
  • Filmy
Kontrowersyjny film "Królowa Kier" z mistrzowską rolą Trine Dyrholm to najnowsza propozycja Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza w ich autorskim programie "Mistrzowie Kina Mastercard". 

Odwrócona Dama Kier to w interpretacji duńskiej reżyserki May el-Toukhy symbol bezbrzeżnego egoizmu oraz wynaturzenia najsubtelniejszych form władzy. Bohaterka jej filmu, Anne (Trine Dyrholm) tę władzę posiada. Jest szanowaną prawniczką oraz strażniczką domowego ogniska, atrakcyjną kobietą oddaną rodzinie, a jednocześnie idealistką zaopatrzoną we wszelkie narzędzia, by działać na rzecz społecznej korzyści. Metaforyczne insygnia wykorzystuje jednak w sposób, który musi skończyć się tragedią. Gdy w domu zjawia się Gustav (Gustav Lindh), nastoletni syn jej męża, Anne nawiązuje z nim romans - pisał w swojej recenzji Walkiewicz. Zobaczcie, jak wspólnie z Grażyną Torbicką ocenili film: 

3 21
Bilety na filmy z cyklu "Mistrzowie Kina Mastercard" wciąż można nabyć w kasach kin oraz na stronie Multikina (cena biletu będzie zgodna z cennikiem obowiązującym w danym mieście). 

Ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji – w Multikinie trwa cykl "Mistrzowie Kina Mastercard", który zadowoli najbardziej wymagających kinomanów. Każda projekcja w ramach projektu poprzedzona jest premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie.

Projekt "Mistrzowie Kina Mastercard" realizowany jest aż w 16 kinach sieci Multikino: w Warszawie (w kinach na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (w Multikinie Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Nowe odcinki można zobaczyć w każdy poniedziałek o godz. 19:30 na ekranach kin sieci Multikino. Po projekcjach na dużym ekranie odcinki programu można zobaczyć także na portalu Filmweb.pl. 

Zapraszamy Was również do odwiedzenia Filmowej Strefy Mastercard