Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Morbius+bohaterem+kolejnego+spin-offu+%22Spider-Mana%22-125777

Morbius bohaterem kolejnego spin-offu "Spider-Mana"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Studio Sony zapowiedziało właśnie powstanie kolejnego spin-offu "Spider-Mana: Homecoming". Jego bohaterem będzie inny z wrogów Człowieka Pająka – Morbius, Żyjący Wampir.

morbius-the-living-vampire-01-000.jpg


Wytwórnia nie podzieliła się szczegółami projektu. Wiemy jednak, że przynajmniej pierwsza wersja scenariusza jest już gotowa. Nazwiska autorów mogą zmrozić kinomanów. Tekst napisali bowiem Burk Sharpless i Matt Sazama. Mają oni na swoim koncie scenariusze takich widowisk jak: "Dracula: Historia nieznana", "Łowca czarownic", "Bogowie Egiptu" oraz "Power Rangers".

Morbius pojawił się w 101. numerze "Amazing Spider-Man". Był to pierwszy zeszyt, za który nie odpowiadał Stan Lee. Morbius to w rzeczywistości dr Michael Morbius. Cierpiał on na bardzo rzadką chorobę krwi. Próbując się wyleczyć, zmienił się w wampira. Początkowo był przeciwnikiem Spider-Mana, później bywał bohaterem.

"Morbius the Living Vampire" jest już kolejnym spin-offem "Spider-Mana: Homecoming" szykowanym przez Sony. Dwa inne mają już wyznaczone daty premier: "Venom" i "Silver & Black". Po sieci krążą informacje, że w planach Sony są również: "Kraven the Hunter", "Mysterio" i "Nightwatch".

Nie jest to pierwsze podejście do postaci Morbiusa. W czasach, kiedy Sam Raimi planował "Spider-Mana 4", był on typowany na wroga Człowieka-Pająka.

zobacz też: