Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Musical+Lin-Manuela+Mirandy+jednak+trafi+na+du%C5%BCy+ekran-128348

Musical Lin-Manuela Mirandy jednak trafi na duży ekran

  • Coming Soon
  • autor: jp
  • Filmy
Powraca projekt ekranizacji musicalu "In the Heights". W 2011 pracowała nad nim wytwórnia Universal, ale zrezygnowała ze względu na zbyt wysoki budżet i brak zainteresowania gwiazd. W 2016 roku projekt przejęło The Weinstein Company. Po skandalu związanym z szefem studia, Harveyem Weinsteinem, wyglądało jednak na to, że projekt ponownie upadł.

GettyImages-81583988.jpg
Getty Images © Andrew H. Walker

Udało się jednak wydobyć prawa od Weinstein Company. Projekt okazał się zresztą tak "gorący", że sprowokował licytacyjny pojedynek między studiami. Filmem były zainteresowane m.in. Fox, Paramount, Sony, Disney, Netflix i Apple. Zwycięzcą aukcji okazała się jednak wytwórnia Warner Bros.

Akcja "In the Heights" toczy się w części Nowego Jorku zamieszkałej przez ludzi pochodzących z Dominikany. Musical jest muzyczną podróżą przez hip-hop, salsę i soul. Twórcą pierwowzoru jest Lin-Manuel Miranda, który będzie jednym z producentów ekranizacji. Scenariusz filmu napisała Quiara Alegria Hudes, a za kamerą ma stanąć Jon M. Chu ("Iluzja 2", "Step Up 2""Step Up 3D").

zobacz też: