Najmniejsza Projekcja Świata z "Dziewczyną z szafy" Bodo Koxa

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Najmniejsza+Projekcja+%C5%9Awiata+z+%22Dziewczyn%C4%85+z+szafy%22+Bodo+Koxa-96260
Kino Atlantic zaprasza 13 czerwca o godzinie 09:30 na kolejne spotkanie w cyklu "Najmniejsze Projekcje Świata". Tym razem na ekranie film pt. "Dziewczyna z szafy". Naszymi gośćmi będą Bodo Kox, Wojciech Mecwaldowski, Piotr Głowacki oraz Magdalena Różańska.

Po projekcji 10 osób będzie mogło spotkać się z twórcami w restauracji Sioux przy ul. Chmielnej 35.Aby uczestniczyć w Najmniejszych Projekcjach Świata, wyślij maila  "Dziewczyna z szafy" na adres promocja@kinoatlantic.pl i wygraj spotkanie z twórcami oraz pokaz filmu.

Niezwykły film Bodo Koxa, okrzyknięty przez media jedną z najoryginalniejszych i najlepszych polskich produkcji ostatnich lat. Z wybitną kreacją Wojciecha Mecwaldowskiego, porównywaną do roli Dustina Hoffmana w "Rain Man".

Wzruszająca, a równocześnie pełna humoru, historia dwóch braci - Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w "80 milionach" Piotr Głowacki) i Tomka (wirtuoz polskiej komedii Wojciech Mecwaldowski). Życie Tomka zmieni się za sprawą Magdy (świetny debiut Magdaleny Różańskiej) - dziewczyny z sąsiedztwa. Każde z nich było zamknięte w swoim świecie. Dopóki się nie spotkali…

Barwny korowód postaci drugoplanowych "Dziewczyny z szafy" tworzą świetni aktorzy charakterystyczni: Teresa Sawicka i Eryk Lubos oraz - w rolach partnerek notorycznego uwodziciela Jacka - gwiazda przebojowych "Skrzydlatych świń" Olga Bołądź i laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Magdalena Popławska ("Zero", "Lęk wysokości").