Nicolas Cage nie zostanie Królem Tygrysów. Amazon kasuje serial

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nicolas+Cage+nie+zostanie+Kr%C3%B3lem+Tygrys%C3%B3w.+Amazon+kasuje+serial-143143
Nicolas Cage nie zostanie Królem Tygrysów. Amazon kasuje serial
źródło: Getty Images
autor: VCG
Nicolas Cage promuje właśnie swój najnowszy film "Pig". Dlatego też rozmawiał ostatnio z dziennikarzami Variety. W wywiadzie ujawnił, że planowany z nim w roli głównej serial poświęcony Joe Exoticowi nie dojdzie do skutku.

Bohaterem serialu miał być Joseph Allen Maldonado-Passage, né Schreibvogel, lepiej znany jako Joe Exotic. Był właścicielem prywatnego zoo, samozwańczym specjalistą od tygrysów i innych niebezpiecznych zwierząt, lokalnym celebrytą i niespełnionym politykiem. Cały świat poznał go za sprawą serialu dokumentalnego platformy Netflix "Król tygrysów".

Show stał się w Ameryce wielkim wydarzeniem społecznym, po którym fabularnym projektem zainteresowany był Amazon. Kupił prawa do artykułu z magazynu Texas Monthly zatytułowanego "Joe Exotic: A Dark Journey Into the World of a Man Gone Wild", który miał posłużyć jako bazę dla scenariusza. Zatrudniono też Cage'a.

Teraz aktor twierdzi, że serial nie doczeka się realizacji, ponieważ Amazon uznał, że ta historia została już przez ludzi zapomniana i nikt nie będzie nią zainteresowany. Cage dodaje, że decyzja została podjęta, choć on sam czytał dwa świetne scenariusze serialu.

To dobra wiadomość dla platformy Peacock, która szykuje własny serial fabularny inspirowany dokumentem "Król tygrysów". Ten projekt skupi się jednak na Carole Baskin (Kate McKinnon). Joe Exotica gra w nim John Cameron Mitchell.