Nowa "Czerwona Sonja" od scenarzystki "Tomb Raidera"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+%22Czerwona+Sonja%22+od+scenarzystki+%22Tomb+Raidera%22-141469
Nowa "Czerwona Sonja" od scenarzystki "Tomb Raidera"
źródło: Materiały prasowe
Pora na kolejne podejście do Czerwonej Sonji. Od lat pozostający w planach film "Red Sonja" ma nową scenarzystkę. Tym razem historię czerwonowłosej wojowniczki opowie Tasha Huo.

Huo to showrunnerka i producentka wykonawcza nadchodzącego serialu animowanego "Tomb Raider", który studio Legendary przygotowuje dla platformy Netflix. Nad "Red Sonją" będzie pracowała razem z Joey Soloway. Soloway ("Transrodzic", "Popołudniowa igraszka") stanie również za kamerą.

Czerwona Sonja to wojowniczka ze świata fantasy stworzona przez scenarzystę Roya Thomasa i rysownika Barry'ego Windsora Smitha dla Marvel Comics w oparciu o opowiadania Roberta E. Howarda, twórcy postaci Conana. Od 2005 roku komiksy o jej przygodach wydaje Dynamite Entertainment. W 1985 bohaterka trafiła na duży ekran w filmie "Czerwona Sonja", w którym zagrała Brigitte Nielsen.

Od zawsze kocham Czerwoną Sonję. Nie było lepszego momentu, by opowiedzieć o jej sile i jej związku z naturą oraz planetą. To starożytna bohaterka z wielkim powołaniem, możliwość opowiedzenia jej historii na dużym ekranie to spełnienie filmowego marzenia, przyznaje Soloway.

Niedługo mają ruszyć castingi do filmu.
Udostępnij: