Nowa "Drabina Jakubowa" jednak powstanie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+%22Drabina+Jakubowa%22+jednak+powstanie-96955
Kilka lat temu informowaliśmy o planach realizacji remake'u "Drabiny Jakubowej". Wtedy nic z projektu nie wynikło. Jednak w Hollywood znaleźli się ludzie, którzy teraz chcą ponownie doprowadzić do powstania nowej wersji.

"Jacob's Ladder" powstanie dla LD Entertainment. Scenariusz przygotuje Jeff Buhler ("Nocny pociąg z mięsem"). Będzie on pracował na konspekcie przygotowanym przez Jake'a Wade'a Walla ("Autostopowicz").

"Drabina Jakubowa" to film Adriana Lyne'a z Timem Robbinsem w roli głównej, który opowiada o weteranie wojny w Wietnamie męczonego przez koszmary nocne. Dodatkowo narasta w nim poczucie bycia szpiegowanym. Pomóc mu może tylko psychiatra, który próbując rozwikłać zagadkę strasznych snów Jakuba, trafia na informacje o tajnej akcji wojskowej o kryptonimie "Drabina".

Producenci chcą, by ich film był bardziej hołdem złożonym oryginałowi niż jego kopią. Przy zachowaniu głównej idei "Drabiny Jakubowej" zamierzają osadzić historię współcześnie, w nowej sytuacji i z nowym zbiorem bohaterów.
Udostępnij: