Nowe Horyzonty 2020 nie odbędą się w planowanym terminie

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Nowe+Horyzonty+2020+nie+odb%C4%99d%C4%85+si%C4%99+w+planowanym+terminie-137344
Organizatorzy Nowych Horyzontów poinformowali, że tegoroczny festiwal nie odbędzie się w planowanym terminie 23 lipca - 2 sierpnia. Aktualnie trwają prace nad znalezieniem nowej daty i optymalnej formuły dla zrealizowania  imprezy.

GettyImages-1174900385.jpg Getty Images © Eric Lafforgue/Art in All of Us


Poniżej publikujemy pełne oświadczenie organizatorów:

Drodzy Państwo,

żywiliśmy nadzieję tak długo, jak było to możliwe. Każdego dnia liczyliśmy, że mimo wszystko uda się nam wszystkim spotkać we Wrocławiu na przełomie lipca i sierpnia. Jednak 14 kwietnia prezydent Wrocławia, Pan Jacek Sutryk, poinformował o odwołaniu wszystkich wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu do końca sierpnia 2020. Nie mamy więc już złudzeń – 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty nie odbędzie się w planowym terminie. Teraz, w porozumieniu z miastem, pracujemy nad znalezieniem nowej daty i optymalnej formuły dla zrealizowania tegorocznej edycji.

O wszystkich zmianach poinformujemy natychmiast, kiedy tylko ustalimy szczegóły. Poszukujemy jak najlepszych rozwiązań dla wszystkich osób, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji naszego festiwalu, przede wszystkim dla tych osób, które już kupiły karnety na ten rok.

Wydarzenia branżowe festiwalu (Polish Days, First Cut Lab, Studio Nowe Horyzonty+, A Sunday in the Country) odbędą się w możliwej do przeprowadzenia formule w zaplanowanych wcześniej terminach lipcowych.

Dziękujemy za wszystkie słowa i gesty wsparcia, które do nas docierają. To dzięki nim mamy siły, aby mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Dzięki nim wiemy, że to co robimy, jest dla Was ważne. A przede wszystkim, utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza praca ma sens.

Wierzymy, że już wkrótce spotkamy się na pokazach filmowych!

Roman Gutek, Marcin Pieńkowski i zespół Nowych Horyzontów

Udostępnij: