Nowy "Blade" od Marvela z kategorią PG-13? Fani niezadowoleni

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Blade%22+od+Marvela+z+kategori%C4%85+PG-13+Fani+niezadowoleni-141423
Nowy "Blade" od Marvela z kategorią PG-13? Fani niezadowoleni
źródło: Materiały prasowe
Kevin Feige, szef Marvel Studios, na co dzień skutecznie zarządza oczekiwaniami widzów, precyzyjnie dawkując kolejne informacje o nadchodzących projektach z uniwersum Marvela. Tym razem naraził się jednak fanom Blade'a, choć nie powiedział nawet słowa o bohaterze. Poszło o kategorię wiekową. Entuzjaści pogromcy wampirów chcą fontann krwi i kategorii R. Czy Disney sprosta ich oczekiwaniom?

Kością niezgody okazała się odpowiedź producenta na pytanie, czy Marvel zamierza spróbować swoich sił w projektach skierowanych tylko dla dorosłych:

Wszystko, co obecnie robimy, jest skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych, przyznał Feige. Rozumiem, że pytanie dotyczy treści dla dorosłych i kategorii R. Tutaj wyjątkiem jest Deadpool, który zdążył już zaznaczyć swoją przynależność do określonej konwencji i określonej kategorii wiekowej. Obiecaliśmy, że nie będziemy tego zmieniać, kiedy zaczniemy pracę nad nowym filmem o Deadpoolu - i tak się stało. Poza tym jednym przypadkiem nie natrafiliśmy na fabułę, historię ani postać, która wymagałaby odejścia od PG-13 i tonacji, jakiej używaliśmy dotychczas.

Nigdy nie czuliśmy się spętani przez tę kategorię, dodał producent w temacie PG-13 i familijnego kontekstu platformy Disney+, gdzie debiutują najnowsze produkcje Marvel Studios. Jeśli kiedykolwiek się tak poczujemy, na pewno będziemy dyskutować o innych możliwościach dystrybucji, jakie dają nam Hulu czy Star. Po prostu na razie nie pojawił się taki przypadek. Dotychczas byliśmy w stanie opowiedzieć historie, które nas interesują, wykorzystując tę samą tonację i kategorię wiekową.

Co to ma wspólnego z Blade'em? Tyle, że od jakiegoś czasu w przygotowaniu jest "Blade" z Mahershalą Alim w roli głównej. Scenarzystką projektu jest Stacy Osei-Kuffour, która ma na koncie takie produkcje jak m.in. "Watchmen" i "PEN15". Więc kiedy Feige mówi, że dotychczas "nie natrafił na fabułę, historię ani postać, która wymagałaby odejścia od PG-13", najwyraźniej bierze pod uwagę również ikonicznego łowcę wampirów.

Fani Blade'a już podnoszą larum w internecie. Czy Wy też nie wyobrażacie sobie go bez malowniczych rozbryzgów krwi, licznych ran kłutych i szarpanych, wulgarnego języka oraz kategorii R?