Marvel przyznaje się do błędu. Kevin Feige, Louis D’Esposito i Bob Iger zapowiadają mniej filmów, ale lepszych

Deadline, Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvel+przyznaje+si%C4%99+do+b%C5%82%C4%99du.+B%C4%99dzie+mniej+film%C3%B3w%2C+ale+lepszych-155442
Marvel przyznaje się do błędu. Kevin Feige, Louis D’Esposito i Bob Iger zapowiadają mniej filmów, ale lepszych
źródło: Getty Images
autor: Rich Polk
Szefowie Marvela publicznie posypują głowę popiołem. Kevin Feige i Louis D’Esposito przyznali, że Marvel poświęcił jakość na ołtarzu ilości. Producenci zapowiadają jednak zmianę strategii. Od teraz mamy spodziewać się mniej filmów - ale lepszych.
  

Czy nowa strategia Marvela przywróci studio na szczyt?

Gdybyśmy po prostu zostali na szczycie, byłaby to najgorsza rzecz, jak mogła się nam przytrafić. Przyjęliśmy drobny cios, ale wracamy silni, powiedział Louis D’Esposito. Może kiedy produkujesz za dużo rzeczy, odrobinę się rozcieńczasz. Nie będziemy już tego robić. Wyciągnęliśmy lekcję. Może lepiej mieć dwa czy trzy filmy rocznie i jeden czy dwa seriale niż cztery filmy i cztery seriale.
    
Zamierzamy stopniowo zmniejszyć podaż do około dwóch seriali rocznie zamiast czterech. W przypadku filmów zamiast czterech rocznie planujemy dwa, maksymalnie trzy, potwierdził prezes Disneya Bob Iger na ostatnim spotkaniu z inwestorami. Ciężko pracujemy nad wytyczeniem tej nowej ścieżki.

Miło jest promować w tym roku tylko jeden projekt, dodał Kevin Feige. Czuję się dużo bardziej komfortowo jako underdog. Wolę móc zaskakiwać i przekraczać oczekiwania. Wygląda więc na to, że ostatni rok - który nie był idealny - przygotował nas na to.

Iger zapewnił, że ma pełne zaufanie do Kevina Feige'ego i jego zespołu. Prezes odniósł się też do animowanych produkcji Disneya i Pixara, zapowiadając, że studio zamierza zrównoważyć sequele oryginalnymi produkcjami.

Tegoroczny "jeden projekt" Marvela, o którym mówi Feige, to oczywiście "Deadpool & Wolverine". Zobaczcie jego zwiastun:
   

"Deadpool & Wolverine" - zwiastun
"Deadpool & Wolverine" - co wiemy o filmie?"Deadpool & Wolverine" swoją premierę będzie miał w lipcu. Projekt realizowany był z przygodami (m.in. za sprawą ubiegłorocznych strajków scenarzystów i aktorów). Jego premiera kilkakrotnie była przesuwana. Ostatecznie będzie jedyną aktorską kinową produkcją Marvela w tym roku.

Film celebruje dołączenie mutantów do MCU. "Deadpool & Wolverine" jest bowiem pierwszą częścią cyklu od chwili przejęcie 20th Century Fox przez Disneya. Oznacza też pierwszy film z kategorią R Disneya od wielu, wielu lat (i pierwszą w historii MCU).

Gwiazdami produkcji są oczywiście Ryan Reynolds i Hugh Jackman. W obsadzie pojawi się w epizodach wiele postaci znanych z czasów 20th Century Fox. Na przykład Pyro w wykonaniu Aarona Stanforda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones