Neill Blomkamp za sterami adaptacji "Gran Turismo"?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Neill+Blomkamp+za+kamer%C4%85+adaptacji+%22Gran+Turismo%22-146632
Neill Blomkamp za sterami adaptacji "Gran Turismo"?
źródło: Getty Images
autor: Sean Gallup
Po sukcesie "Uncharted" Sony Pictures i PlayStation Productions planują już kolejną adaptację gry wideo. Tym razem wybór padł na "Gran Turismo". Projekt jest na wczesnym etapie rozwoju. Na reżysera typowany jest Neill Blomkamp.

Filmowa adaptacja "Gran Turismo" – co wiemy o projekcie?


Na tym etapie niewiele wiadomo na temat fabuły ani czy będzie to animacja, czy też film aktorski. Nie jest to pierwsze podejście do przeniesienia na wielki ekran "Gran Turismo". Z adaptacją przez lata związany był Joseph Kosinski ("Niepamięć", "Tron: Dziedzictwo"), który w 2015 roku przepisał scenariusz autorstwa Aleksa Tse ("Watchmen"). Ostatecznie projekt upadł. 

Neill Blomkamp za sterami "Gran Turismo" – właściwy człowiek na właściwym miejscu?


Neill Blomkamp, reżyser takich widowisk science-fiction jak "Dystrykt 9" czy "Elizjum", przez lata pracował nad aktorską adaptacją "HALO". Niestety wewnętrzna polityka między zaangażowanymi w projekt studiami – Universalem, Fox Studios i Microsoftem – wykoleiło projekt. Po kolejnych porażkach, m.in. piątej odsłonie "Obcego" i sequelu "Robocopa", Blomkamp zadeklarował, że nie będzie pracował już nad wysokobudżetowymi filmami. 

Jeśli pogłoski o udziale Blomkampa w adaptacji "Gran Turismo" potwierdzą się, fani nie powinni mieć powodów do zmartwień. Reżyser znany jest z przywiązywania uwagi do detali, ma też doświadczenie jako animator 3-D i twórca efektów specjalnych. 

O grze "Gran Turismo"


"Gran Turismo" to symulator wyścigów stworzony w 1997 roku przez Kazunoriego Yamauchiego z Polyphony Digital. Od tego czasu gra doczekała się kilkunastu nowych wersji. Ostatnia z nich, "Gran Turismo 7", zadebiutowała w marcu tego roku. Zobaczcie jej zwiastun: