Oscary 2018: "Logan" daje znak do początku walki o statuetki

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oscary+2018%3A+%22Logan%22+daje+znak+do+pocz%C4%85tku+walki+o+statuetki-124916
Choć wyścig o Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny trwa w najlepsze już od tygodni, to walka o pozostałe statuetki zaczęła się dopiero teraz. Jako pierwsza do rywalizacji stanęła wytwórnia 20th Century Fox. Studio właśnie rozesłało członkom Akademii płyty z filmem "Logan: Wolverine".


Szefowie 20th Century Fox zdają sobie sprawę z tego, że walka o nominacje dla "Logana" nie będzie łatwa. Szczególnie w kategorii najlepszy film. Marcowe premiery są zazwyczaj ignorowane przez Akademię. Od 2001 roku tylko jeden obraz wprowadzony tak wcześnie zdołał wywalczyć nominację w tej kategorii – "Grand Budapest Hotel".

Fox wierzy jednak w to, że "Logan: Wolverine" nie będzie traktowany jako film komiksowy, lecz jako produkcja dojrzalsza i poważniejsza. Ma też nadzieję, że pomoże mu fakt, iż jest to wciąż jedna z najlepiej ocenianych przez recenzentów premier tego roku (ze wskaźnikiem na RT wynoszącym 93%). Wyścig po Oscary jednak dopiero się zaczyna, a Fox ma jeszcze kilka tytułów, które będzie ostro promować wśród członków Akademii.