Jackman za dużo warczał jako Wolverine i dziś gorzej śpiewa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hugh+Jackman+przyzna%C5%82%2C+%C5%BCe+granie+Wolverine%27a+odbi%C5%82o+si%C4%99+negatywnie+na+jego+g%C5%82osie-149741
Jackman za dużo warczał jako Wolverine i dziś gorzej śpiewa
źródło: Materiały prasowe
Wygląda na to, że Hugh Jackman nie pogardziłby mutacyjną mocą Wolverine'a, która daje mu zdolność superregenracji. Aktor przyznał bowiem, że lata wcielania się w członka X-Men odbiły się negatywnie na jego... głosie.
 

Wolverine kontra falsetGettyImages-1132166603.jpg Getty Images © James D. Morgan


Mój nauczyciel ze szkoły aktorskiej byłby przerażony niektórymi rzeczami, które robiłem, wyznał aktor w wywiadzie udzielonym BBC Radio 4. Grając Wolverine'a nieco uszkodziłem sobie głos.

Aktor, który - oprócz grania - często również tańczy i śpiewa, przyznał, że wymogi związane z rolą Logana odbiły się negatywnie na tej części jego wykonawczych umiejętności: Mój falset nie jest już tak silny jak kiedyś. Winą za to obarczam bezpośrednio dużą część mojego warczenia i krzyczenia.

Faktycznie, Jackman wydobył z siebie pokaźną ilość warknięć. Po raz pierwszy w Wolverine'a wcielił się ponad 20 lat temu w "X-Men" z 2003 roku. Od tego czasu grał tę postać dziewięciokrotnie (licząc z gościnnym występem w widowisku "X-Men: Pierwsza klasa"). Mimo, że nominalnie pożegnał się z rolą w filmie "Logan: Wolverine" (2017), to jednak powróci do niej raz jeszcze u boku Ryana Reynoldsa w "Deadpoolu 3".


"Deadpool 3" – co wiemy o filmie?Póki co nie wiadomo, o czym opowie "Deadpool 3". Scenariusz filmu napisały siostry Wendy Molyneux i Lizzie Molyneux-Logelin, znane m.in. z serialu "Bob's Burgers". Będzie to pierwszy film o Deadpoolu nakręcony po przejęciu studia 20th Century Fox przez Disneya.  Fanów, którzy obawiają się, że przejście do uniwersum Marvela oznacza Deadpoola z kategorią PG-13, uspokoił swego czasu Kevin Feige. Szef Marvel Studios zapewnił, że "Deadpool 3" zachowa kategorię R.

Reżyserem filmu będzie Shawn Levy. Reżyser ma już na koncie współpracę z Ryanem Reynoldsem. Panowie zrealizowali wspólnie dwa filmy. Pierwszym był "Free Guy" (2021), a drugim "Projekt Adam" (2022), który zadebiutował właśnie na platformie Netflix. Ponadto w filmografii Levy'ego są m.in. "Noc w muzeum" (2006), "Giganci ze stali" (2011), "Stażyści" (2013) oraz serial "Stranger Things" (Levy wyreżyserował 6 odcinków).

Pierwszego "Deadpoola" (2016) wyreżyserował Tim Miller. Za kamerą kontynuacji, "Deadpoola 2" (2018), stanął z kolei David Leitch.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones