Czy Patrick Stewart powróci jako profesor X?

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Patrick+Stewart+otrzyma%C5%82+zaproszenie+do+MCU-141085
Czy Patrick Stewart powróci jako profesor X?
W rozmowie z serwisem Digital Spy Patrick Stewart ujawnił, że spotkał się z szefostwem Marvela w sprawie powrotu do roli profesora Xaviera. Niestety, szanse na to, by aktor dołączył do wielkiej rodziny MCU, są raczej nikłe.

Kilka miesięcy temu spotkałem się z Kevinem Feige'em i prowadziliśmy długie, długie rozmowy - wyznał Stewart - Były też pewne propozycje i sugestie, w tym dotyczące Charlesa Xaviera. Oto problem ... Gdybyśmy nie nakręcili "Logana", prawdopodobnie byłbym gotów jeszcze raz wsiąść na wózek inwalidzki i być Charlesem Xavierem. Ale "Logan" wszystko zmienił.

SPOILER ALERTPrzypomnijmy: akcja "Logana" rozgrywa się w przyszłości, gdy mutanci niemal wyginęli, a ci, którzy przeżyli, zostali zmuszeni do ukrywania swoich mocy. Grany przez Hugh Jackmana Wolverine opiekuje się schorowanym, cierpiącym na nieznaną chorobę mózgu Xavierem. W środku filmu profesor X zostaje zamordowany przez złego klona Wolverine'a, X-24. Po premierze filmu Stewart przyznał: To chyba koniec mojej przygody z tą serią. Rzecz w tym, iż w gatunku science fiction i fantasy nigdy, przenigdy nie można powiedzieć, że to już koniec.

Przez lata marka X-Men należała do studia 20th Century Fox. Gdy w styczniu 2019 roku zostało ono wchłonięte przez Disneya, kontrolę nad postaciami mutantów przejął Marvel. Na razie nie wiadomo, kiedy profesor X i spółka zadebiutują w MCU.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones