Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Pisa%C5%82+ju%C5%BC+o+dinozaurach+i+King+Kongu.+Teraz+wzi%C4%85%C5%82+na+tapet%C4%99+Kaiju-117455

Pisał już o dinozaurach i King Kongu. Teraz wziął na tapetę Kaiju

  • The Hollywood Reporter
  • autor: łm
  • Filmy
Derek Connolly jest współscenarzystą takich filmów jak dwie części "Jurassic World" oraz "Kong: Skull Island". Nic więc dziwnego, że wytwórnia Universal zleciła mu wymyślenie fabuły kolejnego widowiska o gigantycznych potworach - "Pacific Rim 2".

1.jpg


Akcja sequela ma się rozgrywać kilka lat po wydarzeniach z jedynki, w świecie wolnym od Kaiju. Twórcy chcą pokazać, w jaki sposób może zostać wykorzystana technologia Jaegerów, gdy brakuje już zagrożenia ze strony potworów.

Pierwotnie "Pacific Rim 2" miało trafić do kin 7 kwietnia 2017 roku. Później wytwórnia Universal i studio Legendary przesunęły jego premierę o cztery miesiące, by ostatecznie zawiesić realizację filmu. Producenci nie byli podobno pewni, czy kontynuacja ma szansę na większy sukces kasowy niż oryginał, który w 2013 roku przy budżecie 190 milionów dolarów zarobił jedynie 400 milionów. Ostatecznie doszli jednak do wniosku, że warto jeszcze raz zaryzykować. Stanowisko reżysera powierzono  Stevenowi S DeKnightowi (serial "Daredevil").

Pierwszą wersję scenariusza napisał Zak Penn.

zobacz też: