Del Toro nie nakręcił "Pacific Rim 2" bo... nie zrobił rezerwacji? Do dziś nie widział sequela, "Pacific Rim: Rebelii"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Del+Toro+nie+nakr%C4%99ci%C5%82+%22Pacific+Rim+2%22+bo...+nie+zrobi%C5%82+rezerwacji-152355
Del Toro nie nakręcił "Pacific Rim 2" bo... nie zrobił rezerwacji? Do dziś nie widział sequela, "Pacific Rim: Rebelii"
źródło: Materiały prasowe
W tym roku mija 10 lat od premiery "Pacific Rim". Reżyser Guillermo del Toro zdradził, jak niewiele brakowało, by wyreżyserował kontynuację filmu - i z jak błahego powodu do tego nie doszło. Przyznał też, że do dziś nie widział "Pacific Rim: Rebelii", sequela, który powstał w 2018 roku. Czemu?

Guillermo del Toro o sequelu "Pacific Rim"GettyImages-1469893039.jpg Getty Images © Amanda Edwards


Guillermo del Toro wspomina, że początkowo miał stanąć za kamerą "Pacific Rim 2". Czemu do tego nie doszło?

Szykowaliśmy się, żeby to zrobić, powiedział reżyser. Film był inny od pierwszego, ale kontynuował wiele rzeczy, które chciałem zrobić. I wtedy... Życie jest szalone, czyż nie? Trzeba było zaklepać hale w studiu w Toronto przed piątą po południu, albo stracilibyśmy je na wiele miesięcy. Powiedziałem więc "nie zapomnijcie, bo stracimy hale". Jednak minęła piąta i je straciliśmy. Powiedzieli mi: "cóż, możemy kręcić w Chinach". A ja na to: "Jacy my? Muszę zrobić "Kształt wody"".
 
"Kształt wody" zdobył cztery Oscary (w tym dla najlepszego filmu i reżysera), dwa Złote Globy i Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, więc zmiana ewidentnie opłaciła się reżyserowi.

Tymczasem w 2018 do kin trafił "Pacific Rim: Rebelia". Film wyreżyserował Steven S. DeKnight. W obsadzie znaleźli się m.in. John Boyega, Scott Eastwood, Cailee Spaeny i Ivanna Sakhno. Del Toro przyznał, że wciąż nie widział filmu.

To jak oglądanie domowych filmów swojej byłej żony
, wyjaśnił. Źle jeśli są dobre i jeszcze gorzej, kiedy są złe - albo na odwrót. Nie chcesz wiedzieć. Więc go nie obejrzałem. Przeczytałem ostateczną wersję scenariusza i bardzo się różniła. Niektóre elementy pozostały te same, ale wiele rzeczy zmieniono.

"Pacific Rim: Rebelia" - zwiastun
"Frankenstein": Guillermo del Toro ekranizuje klasykę horroruW marcu tego roku Guillermo del Toro ogłosił, że nakręci dla Netfliksa nową wersję "Frankensteina". Teraz w rozmowie z serwisem Collider reżyser ujawnił, na jakim etapie znajdują się prace nad filmem.

Zaczynamy zdjęcia w lutym. To film, który chciałem zrobić przez ostatnich 50 lat, odkąd pierwszy raz zobaczyłem oryginalnego "Frankensteina" - mówi reżyser - Doznałem wówczas olśnienia. To projekt, który wymagał dużego rozwoju i wielu narzędzi, których nie miałbym 10 lat temu. Teraz jestem wystarczająco odważny lub szalony, by zabrać się za to. W rolach głównych wystąpią Oscar Isaac, Andrew Garfield, Christoph Waltz i Mia Goth. Pracujemy nad tym.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones