Netflix też pozbywa się gotowych filmów. Czy to już plaga?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Platforma+Netflix+rezygnuje+z+dystrybucji+film%C3%B3w+%22The+Inheritance%22+i+%22House+Wife%22-149348
Netflix też pozbywa się gotowych filmów. Czy to już plaga?
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Wygląda na to, że kasacja nieskończonej "Batgirl" przez Warnera/HBO była tylko początkiem trendu. Właśnie ujawniono, że Netflix zrezygnował z dystrybucji dwóch ukończonych filmów, "The Inheritance" i "House/Wife" (w którym zagrała m.in. Alice Braga). Ich producenci będą musieli znaleźć sobie inną platformę dystrybucji.
   

Serwisy i telewizje tną kosztyGettyImages-1232290222.jpg Getty Images © NurPhoto


"The Inheritance" (reż. Alejandro Brugués) i "House/Wife" (reż. Danis Goulet) miały mieć premiery na platformie Netflix, która jednak zrezygnowała z emisji filmów. Produkcje nie trafią do katalogu serwisu.

Nie jest do końca jasne, jakie są powody rezygnacji streamera. Różnica między "Batgirl" a dwoma wspomnianymi produkcjami jest taka, że twórcy tych drugich mogą sprzedać je innym podmiotom/platformom. "Batgirl" tymczasem trafiła na półkę w studiu Warner prawdopodobnie na zawsze.

Powoli możemy zacząć mówić o pladze kasacji. Serwis Paramount+ zrezygnował z filmowej wersji serialu "Workaholics" na pięć tygodni przed planowanym początkiem zdjęć. Stacja AMC cofnęła zamówienia dla seriali "Demascus", "61st Street" oraz "Invitation to a Bonfire", które albo zostały już nakręcone, albo były w trakcie zdjęć.

Netflix prawdopodobnie rezygnuje z niektórych produkcji, by zachować poziom wydatków z ostatnich lat (17 miliardów dolarów). W ostatnim kwartale serwis zarejestrował jednak ponad siedmiomilionowy wzrost liczby użytkowników. Ale choć studio zaczyna oszczędzać na produkcjach, wciąż ma w zanadrzu szereg prestiżowych produkcji zaplanowanych na ten rok: wśród nich m.in. "Extraction 2", "The Killer" czy "Rebel Moon".


O czym opowiadają"The Inheritance" i "House/Wife"?Akcja "The Inheritance" (reż. Alejandro Brugués) rozgrywa się w przeddzień 75. urodzin miliardera Charlesa Abernathy'ego. Bojąc się, że zostanie zabity, zaprasza on do domu czwórkę swoich dawno niewidzianych dzieci. Mężczyzna ostrzega, że nie dostaną spadku, jeśli nie dożyje następnego dnia. Scenariusz napisali Joe Russo i Chris LaMont, a w obsadzie znaleźli się Bob Gunton, Peyton List, Austin Stowell, Briana Middleton, David Walton i Rachel Nichols.
 
"House/Wife" (reż. Danis Goulet) to z kolei opowieść o kobiecie, która dochodzi do siebie po brutalnym wypadku. Razem z rodziną wprowadza się do prototypowego "inteligentnego domu". Na miejscu okazuje się, że zarządzające nieruchomością AI może mieć złowrogie intencje. Scenariusz napisali Anna Halberg i Spenser Cohen, a w obsadzie znaleźli się Alice Braga, Kris Holden-Ried i Sarah Gadon.Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 95. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones