Pokazała dzieciom animację Disneya. Może trafić do więzienia!

USA Today / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Pokaza%C5%82a+dzieciom+animacj%C4%99+Disneya.+Mo%C5%BCe+trafi%C4%87+do+wi%C4%99zienia-150763
Pokazała dzieciom animację Disneya. Może trafić do więzienia!
Konflikt Disneya i stanu Floryda wkroczył właśnie w nową fazę. A wszystko za sprawą nauczycielki szkoły podstawowej w hrabstwie Hernando.

Więzienie za "Dziwny świat"?Nauczycielka Jenna Barbee ma problemy, ponieważ na lekcji pokazała piątoklasistom animację Disneya "Dziwny świat". Członkini rady rodzicielskiej zgłosiła ją do stanowego wydziału edukacji, który wszczął w tej sprawie śledztwo.

Powód zamieszania? "Dziwny świat" jest animacją Disneya, w której pojawia się postać młodego geja. Na Florydzie obowiązuje zaś prawo nazywane potocznie "Don't Say Gay". Zgodnie z nim nauczyciele nie mogą w szkole uczyć o płci i tożsamości seksualnej. Prawo jednak jest tak nieprecyzyjne, że nikt do końca nie wie, gdzie przebiega granica.

Barbee twierdzi, że pokazała dzieciom animację w ramach lekcji o Ziemi. Twierdzi też, że nie ma w niej żadnych seksualnych treści nieodpowiednich dla jej uczniów.

Na Florydzie znajduje się jedna z central Disneya, a także wielki park rozrywki. Koncern wyrażał swoje zastrzeżenia do prawa "Don't Say Gay", co z kolei wzburzyło władze stanowe. Od dłuższego czasu wypowiedzi obu stron wobec siebie nacechowane są niechęcią, choć jednocześnie Floryda korzysta na podatkach od Disneya, zaś koncern na ulgach podatkowych. Sytuacja z animacją z całą pewnością nie poprawi stosunków między nimi.


O filmie "Dziwny świat""Dziwny świat" opowiada historię rodu Clyde’ów. Głównym bohaterem będzie Searcher, który od zawsze pracował jako rolnik i nie odziedziczył odwagi swojej rodziny odkrywców. Familia zostaje zmuszona podjąć się swojej ostatniej i najważniejszej misji. Cała rodzina musi polegać na sobie nawzajem, odłożyć na bok dzielące ich różnice, gdy wkraczają do niezbadanej i zdradzieckiej krainy Avalonii.

W obsadzie filmu znaleźli się Jake Gyllenhaal, Lucy Liu, Dennis Quaid.

Zwiastun filmu "Dziwny świat"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones