Cenzura animacji Disneya? Gabrielle Union odpowiada

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+filmu+%22Dziwny+%C5%9Bwiat%22+Gabrielle+Union+wypowiada+si%C4%99+na+temat+cenzurowania+animacji+Disneya-148484
Cenzura animacji Disneya? Gabrielle Union odpowiada
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Poprzednie animowane produkcje studia Disney niejednokrotnie były już cenzurowane lub zakazywane w państwach Bliskiego Wschodu czy Azji. Choć dystrybucja nadchodzącej premiery "Dziwny świat" nie została dotąd oficjalne wstrzymana w żadnym miejscu na świecie, jedna z gwiazd filmu Gabrielle Union wypowiedziała się na temat takich praktyk. Aktorka podkłada głos matce wychowującej nastolatka, który ujawnił swoją homoseksualność.

Kadr z filmu "Dziwny świat"

Gabrielle Union i cenzurowanie filmów DisneyaAktorka w wywiadzie opisała swoje stanowisko dotyczące praktyk zakazywania i cenzurowania filmów, które uskuteczniały niektóre państwa. Wszystko, co robią to odmawianie dostępu do informacji, że tacy ludzie istnieją. To zaprzeczanie rzeczywistości, stwierdziła w odniesieniu do wątków LGBTQ+, które były powodem zakazów.

Union zwróciła uwagę, że oficjalne ograniczenie dostępu przez państwo nie musi być przeszkodą dla najbardziej zmotywowanych widzów: To, czego nauczyłam się o Internecie, to to, że gdy raz coś tam trafia, zostaje tam na zawsze. Nigdy nie chcę zachęcać do piractwa, ale rozumiem, jak to działa! Ci, którzy chcą zobaczyć taki film, znajdą sposób.

Im bardziej niektóre kraje starają się odmówić swoim obywatelom możliwości zobaczenia pewnych rzeczy, tym bardziej ludzie znajdą swoje sposoby, podsumowała.

O filmie "Dziwny świat""Dziwny świat" opowie historię rodu Clyde’ów. Głównym bohaterem będzie Searcher, który od zawsze pracował jako rolnik i nie odziedziczył odwagi swojej rodziny odkrywców. Familia zostaje zmuszona podjąć się swojej ostatniej i najważniejszej misji. Cała rodzina musi polegać na sobie nawzajem, odłożyć na bok dzielące ich różnice, gdy wkraczają do niezbadanej i zdradzieckiej krainy Avalonii.

Swoich głosów w anglojęzycznej wersji animacji użyczą także Jake Gyllenhaal, Lucy Liu, Dennis Quaid czy Jaboukie Young-White.


Syn Searchera Ethan ma być pierwszym nastolatkiem LGBTQ+ w animowanej produkcji Disneya. Po prostu cieszę się, że stworzyliśmy środowisko, w którym możesz pokazać kochającą, serdeczną rodzinę, kreującą wystarczająco dużo przestrzeni, aby każdy jej członek mógł znaleźć własny sposób na życie, stwierdziła Union.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones