Polska komedia wygrywa festiwal Columbia Gorge w USA

Informacja nadesłana przez dystrybutora /
https://www.filmweb.pl/news/Polska+komedia+wygrywa+festiwal+Columbia+Gorge+w+USA-76716
Polska komedia Pawła Wendorffa pt. "Nie ten człowiek" zdobyła główną nagrodę za najlepszy fabularny film zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA. W festiwalu brało udział ponad 300 filmów z 23 krajów świata. Jury podkreślało znakomitą grę aktorską, niezwykłość poczucia humoru oraz odwagę formalną filmu Wendorffa.


"Nie ten człowiek" to utrzymana w groteskowym tonie komedia absurdu, w której udział wzięła plejada polskich gwiazd - m.in. Piotr Adamczyk, Jan Frycz, Wojciech Pszoniak, Kinga Preis, Lesław Żurek, Krzysztof Globisz, Jacek Braciak.

Już jutro film rusza na kolejny amerykański festiwal – The World Music and Independent Film Festival (Waszyngton). Festiwal prezentuje nowe, oryginalne zjawiska w dziedzinie muzyki i filmu. Przez pięć dni pokazanych zostanie ponad 50 wyselekcjonowanych filmów krótkich, długometrażowych i dokumentalnych z USA i ze świata. Ogłoszenie nagród nastąpi w czasie uroczystej gali 20 sierpnia.

Wcześniej obraz był już pokazywany w konkursie The Lighthouse International Film Festival (New Jersey). Zdobył także wyróżnienie na Los Angeles International Underground Film Festival. Obecnie film znalazł się również w oficjalnej selekcji festiwali: The Syracuse International Film and Video Festival (Syracuse, Nowy Jork), Fort Lauderdale International Film Festival (Floryda).

"Nie ten człowiek" to porównywana do "Rejsu" i "Sprzedawców" odważna i bezkompromisowa kpina z naszych czasów. Pewnego dnia za namową rodziców, prawie trzydziestoletni Kuba decyduje się podjąć pierwszą pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów. Nie przypuszcza, że będzie to jeden z najdziwniejszych dni w jego życiu.

"Nie ten człowiek" trafi do polskich kin jesienią tego roku. Łamiąc schemat piątkowych premier kinowych, film na ekrany wejdzie w czwartek 24 listopada.