Ponad 10 milionów Brytyjczyków pożegnało Doktora Who

UPI / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ponad+10+milion%C3%B3w+Brytyjczyk%C3%B3w+po%C5%BCegna%C5%82o+Doktora+Who-57139
Dziesiąte wcielenie Doktora Who jest już przeszłością. W Nowy Rok stacja BBC wyemitowała ostatni odcinek, w którym tytułowego bohatera popularnego serialu SF "Doktor Who" zagrał David Tennant. Jego pożegnalny występ obejrzało około 10 i pół miliona Brytyjczyków.

Pałeczkę po Tennancie przejmie w kolejnej serii Matt Smith, a jak się będzie prezentował, możecie sprawdzić w klipie poniżej."Doktor Who" wpisany jest do Księgi Rekordów Guinness jako najdłużej nadawany serial w telewizji. Jest on symbolem brytyjskiej kultury i na Wyspach cieszy się olbrzymim kultem i popularnością. Oryginalny serial nadawany był w latach 1963-1989. Później były mniej udane kontynuacje, aż do czasu nowego serialu z 2005 roku, gdzie początkowo Who grał Christopher Eccleston, potem Tennant, a od 2010 roku Smith.

Doktor Who to bohater należący do niezwykłej rasy posiadającej zdolność podróżowania poprzez różne kontinua wszechświata. Jedną z cech tej rasy jest też możliwość regeneracji, która pozwala im 'odnawiać się' jako nowe osoby 12 razy, zanim czeka ich ostateczna śmierć. Daje to w sumie 13 wcieleń. Smith będzie dziesiątą regeneracją, czyli jedenasty Doktorem Who. Oznacza to, że teoretycznie jeszcze tylko dwóch aktorów będzie mogło zagrać tę postać. W rzeczywistości może ich być więcej. Gościnnie bohatera grali m.in. Derek Jacobi, Rowan Atkinson czy Hugh Grant.
Udostępnij: