Ponad pół miliona widzów zobaczyło już "Pod Mocnym Aniołem"!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ponad+p%C3%B3%C5%82+miliona+widz%C3%B3w+zobaczy%C5%82o+ju%C5%BC+%22Pod+Mocnym+Anio%C5%82em%22-102174
Koprodukcja Krakowskiego Biura Festiwalowego, najnowszy obraz Wojtka Smarzowskiego, "Pod Mocnym Aniołem", bije kolejne rekordy! W zaledwie 10 dni film obejrzało 528 758 widzów! To najlepsze otwarcie w dorobku reżysera i najlepsze otwarcie roku!  
Najnowszy obraz Smarzowskiego, reżysera "Drogówki", "Róży" i "Wesela", to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego, a także o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha nagrodzonej Nagrodą Literacką NIKE 2001.

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić... Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka niezwykle barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a,  farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.