Popławska, Pławiak i Bonaszewski w drugim sezonie serialu HBO "Pakt"

https://www.filmweb.pl/news/Pop%C5%82awska%2C+P%C5%82awiak+i+Bonaszewski+w+drugim+sezonie+serialu+HBO+%22Pakt%22-118021
Magdalena Popławska dołączyła do obsady drugiego sezonu serialu HBO "Pakt". Wraz z nią na planie pojawili się również Filip Pławiak i powracający w roli premiera Mariusz Bonaszewski. W roli głównej występuje Marcin Dorociński, a reżyseruje Leszek Dawid. Autorem zdjęć jest Paweł Flis. Premiera serialu odbędzie się jesienią tego roku.


Jedną z głównych ról nowego sezonu serialu HBO "Pakt" zagra Magdalena Popławska (seriale HBO "Wataha", "Bez tajemnic"). Aktorka wcieli się w postać Anny Wagner – prezydentki Bytomia, młodej, ideowej polityczki ze Śląska.

Drugi sezon zaczynamy na Śląsku i bardzo się z tego cieszę, bo stąd pochodzę. Jestem fanką pierwszego sezonu Paktu, ale drugi sezon to już zupełnie nowa historia. Wchodzimy tu mocno w political fiction – mówi Magdalena Popławska. Anna to silna postać, kobieca, pewna siebie i ambitna, a jednocześnie pełna zapału i ideałów, które zamierza wcielać w życie.


Filip Pławiak, znany ze znakomitej roli w "Czerwonym pająku", pojawia się jako asystent Anny. Postać premiera kreowana przez Mariusza Bonaszewskiego to jedna z nielicznych powracających postaci serialu.

Drugi sezon "Paktu" powstaje na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza, którego autorami scenariusza są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Reżyseruje Leszek Dawid ("Jesteś bogiem"), a autorem zdjęć jest Paweł Flis ("Pakt" – I sezon). Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark - Anna KępińskaMaciej Kubicki.


Premiera sześcioodcinkowego drugiego sezonu serialu "Pakt" została zaplanowana na jesień tego roku. Akcja serialu dzieje się w Warszawie oraz na Śląsku. Rozpoczęte w kwietniu zdjęcia potrwają do lipca.

*

Chcecie być na bieżąco z propozycjami HBO GO? Zapraszamy na specjalną stronę Filmwebu http://www.filmweb.pl/hbogo! Znajdziecie tu wszystkie najpopularniejsze filmy i seriale, które prezentowane są w usłudze HBO GO, jak również informacje o planowanych i już istniejących projektach HBO. Zobaczcie najnowsze odcinki seriali, gdy tylko pojawią się na HBO GO. Część materiałów dostępna jest bezpłatnie - szukajcie oznaczenia "Bez abonamentu". Dowiedzcie się więcej na stronie specjalnej Filmweb HBO GO.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: