Powstanie kontynuacja "Nie oddychaj"

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+kontynuacja+%22Nie+oddychaj%22-120414
Dreszczowiec "Nie oddychaj" okazał się kasowym przebojem (152 mln $ wpływów przy budżecie rzędu 10 mln), zbierając przy okazji wyśmienite recenzje. Nic więc dziwnego, że wytwórnia Sony postanowiła nakręcić sequel.


Za kamerą kontynuacji stanie reżyser oryginału, Fede Alvarez. Na razie nie wiadomo, czy w rolach głównych powrócą Stephen Lang i Jane Levy. Nie wiemy również nic o fabule filmu. Sam Raimi, który pracował z Alvarezem przy remake'u "Martwego zła", twierdzi jednak, że nigdy wcześniej nie słyszał równie dobrego pomysłu na sequel.

"Nie oddychaj" opowiada historię grupy nastolatków, którzy włamują się do domu niewidomego mężczyzny, weterana wojennego. Jego ślepota ma stać się naturalnym ułatwieniem dla młodych bandytów, tymczasem okazuje się pułapką. Niewidomy mężczyzna szybko z ofiary staje się katem, prowadząc okrutną, brutalną, bezlitosną grę z włamywaczami. Jest przy tym sprawiedliwy - kiedy wyłącza światło, mówi uczciwie "Teraz wszyscy widzimy to samo". Ale to dopiero początek psychologicznej gry o przetrwanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones