Reżyser "Nie oddychaj" odnosi się do zarzutów wobec sequela

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Nie+oddychaj%22+odnosi+si%C4%99+do+zarzut%C3%B3w+wobec+sequela-143304
Reżyser "Nie oddychaj" odnosi się do zarzutów wobec sequela
Fede Álvarez ("Martwe zło") odpowiedział osobom krytykującym pomysł uczynienia czarnego charakteru filmu "Nie oddychaj" głównym bohaterem jego sequela. Grany przez Stephena Langa Ślepiec miał na koncie nie tylko morderstwo, ale także napaść seksualną. 

Chcemy pokazać, że świat nie jest czarno-biały – powiedział reżyser pierwszej części, przy sequelu pełniący rolę producenta – Ludziom przeszkadza, że to czarny charakter? Seriale takie jak "Gra o tron" doprowadzają nas do szaleństwa, sprawiając, że widz czuje sympatię do złych ludzi. Ślepiec jest raczej anty-czarnym charakterem. Ta historia oferuje znacznie więcej.

"Nie oddychaj" z 2016 roku to historia grupy młodych ludzi, którzy postanawiają okraść niewidomego weterana. Niestety dla nich mężczyzna okazuje się przeciwieństwem bezbronnego staruszka, za jakiego go uważali. Podejmuje z nimi okrutną grę – jego dom staje się pułapką bez wyjścia, zaś on sam z ofiary szybko zmienia się w kata.

Reżyserem drugiej części jest Rodo Sayagues, scenarzysta "Nie oddychaj". Film trafi na ekrany kin już w połowie sierpnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones