Poza kadrem, czyli kulisy powstania filmu "Ukryta gra"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Poza+kadrem%2C+czyli+kulisy+powstania+filmu+%22Ukryta+gra%22-135489
W kinach w całej Polsce można oglądać film "Ukryta gra" w reżyserii Łukasza Kośmickiego. To najnowsza produkcja Watchout Studio ("Bogowie", "Sztuka kochania"), która powstała z udziałem światowych sław oraz nagradzanych twórców. Specjalnie przygotowany making of pozwala zajrzeć za kulisy prac nad thrillerem szpiegowskim z Billem Pullmanem w roli głównej. Materiał znajdziecie TUTAJ.


Rozgrywka, tajemnica i intryga

Jak wyglądała realizacja zdjęć w Pałacu Kultury i Nauki czy w jakich okolicznościach Bill Pullman dołączył do obsady filmu? O tym oraz o licznych aspektach pracy na planie opowiadają twórcy w specjalnie przygotowanym materiale, który odsłania kulisy powstania "Ukrytej gry".

Czas realizacji zdjęć wspominają producenci (Krzysztof Terej, Piotr Woźniak Starak), reżyser i współautor scenariusza (Łukasz Kośmicki), aktorzy (Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, James Bloor, Aleksiej Sieriebriakow, Corey Johnson, Nicholas Farrell, Jewgienij Sidichin), twórcy (Allan Starski, Łukasz Targosz, Ewa Gronowska, Robert Adamczyk, Ewa Drobiec). Producentem materiału jest Agnieszka Woźniak Starak.

Zdjęcia do filmu "Ukryta gra" trwały od lutego do kwietnia 2018 roku. Poza Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, film był realizowany m.in. w Centrum Praskim Koneser, w Willi Gawrońskich oraz w Łazienkach Królewskich.

Początek lat sześćdziesiątych. U szczytu kryzysu kubańskiego amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky'ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch, mający powstrzymać konflikt nuklearny.

Film został nagrodzony na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz jest prezentowany w Konkursie Filmów Polskich Camerimage. Międzynarodowa premiera "Ukrytej gry" odbędzie się podczas festiwalu Black Nights w Tallinnie.

Oficjalny profil filmu na Facebooku: https://www.facebook.com/ukrytagra/
Oficjalny profil filmu na Instagramie: https://www.instagram.com/ukrytagra/