Poznajcie serialowego Daredevila!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Poznajcie+serialowego+Daredevila-105199
Po serii informacji o zaskakujących odejściach ze swoich projektów Marvel postanowił przekazać jakąś pozytywną – przynajmniej w ich zamyśle – wiadomość. Studio wraz z Netflixem ogłosiło nazwisko odtwórcy głównej roli w serialu "Daredevil". Został nim Charlie Cox.


Brytyjczyk jest doskonale znany widzom małego ekranu. Grał bowiem w serialu "Zakazane imperium". Kinomanii mogą go pamiętać z głównej roli w filmie "Gwiezdny pył". Jako Daredevila zobaczymy go w przyszłym roku.

Przy okazji ogłoszenia odtwórcy tytułowej roli Marvel ujawnił również szczegóły fabuły. Akcja serialu rozgrywać się będzie współcześnie w nowojorskiej dzielnicy Hell's Kitchen. Cox wcieli się w niewidomego od dziecka Matta Murdocka, który za dnia walczy o sprawiedliwość jako prawnik. Nocą zaś zmienia się w zamaskowanego strażnika prawa i porządku, walcząc ze złem dzięki nadzwyczajnie rozwiniętym innym zmysłom.

Serial poprowadzi twórca telewizyjnego Spartakusa Steven S. DeKnight. Drew Goddard przed swoim odejściem zdążył napisać scenariusze do dwóch odcinków. Ma też zachować w napisach status producenta. "Daredevil" produkowany będzie również przez odpowiedzialnego wcześniej za "Tajemnice Smallville" (serial inspirowany bohaterami DC Comics) Jepha Loeba.

"Daredevil" jest pierwszym miniserialem powstającym w ramach współpracy platformy Netflix z Marvelem. Po nim zobaczymy: "Jessicę Jones", "Iron Fista" i "Luke'a Cage'a". Całość zwieńczy serial w stylu "Avengers", w którym zjednoczą się tytułowi bohaterowie wszystkich czterech projektów.
Udostępnij: