Daredevil dostanie własny serial na Disney+. Charlie Cox wraca do roli

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Daredevil+dostanie+w%C5%82asny+serial+na+Disney%2B.+Charlie+Cox+wraca+do+roli-146533
Daredevil dostanie własny serial na Disney+. Charlie Cox wraca do roli
źródło: Materiały prasowe
A jednak! Epizodyczny występ Charliego Coxa w widowisku "Spider-Man: Bez drogi do domu" to zaledwie początek przygód Matta Murdocka w MCU. Platforma Disney+ przygotowuje bowiem nowy serial, którego bohaterem będzie sam Cżłowiek Bez Strachu, Daredevil. W roli głównej wystąpi oczywiście Charlie Cox.

Charlie Cox wróci jako Daredevil w MCUOd jakiegoś czasu spekulowano na temat tego, że Marvel przygotowuje serial o przygodach Daredevila. Występy Matta Murdocka w ostatnim "Spider-Manie" i Wilsona Fiska (Vincent D'Onofrio) w serialu "Hawkeye" zdawały się jedynie potwierdzać, że możemy liczyć na powrót superbohatera.


Scenariusz nowego serialu o Daredevilu napiszą Matt Corman i Chris Ord, twórcy seriali "Wewnętrzny wróg" i "Kamuflaż".

Projekt nie został na razie oficjalnie potwierdzony przez Marvel Studios.

Daredevil - kim jest?Daredevil to superbohater z komiksów wydawnictwa Marvel, którego twórcami byli Stan Lee i Bill Everett. Pozbawiony wzroku w dzieciństwie obdarzony jest on niezwykle wyczulonymi innymi zmysłami. Jako mieszkaniec nowojorskiej dzielnicy Hell's Kitchen za dnia walczy z niesprawiedliwością na sali sądowej, a nocą przeistacza się w zamaskowanego superbohatera o przydomku Daredevil... Wśród jego największych wrogów są Kingpin i Bullseye. W kinowym widowisku "Daredevil" z 2003 roku w superbohatera wcielił się Ben Affleck.


"Daredevil" z Charlie'em Coxem w roli głównej był jednym z tytułów serialowego mini-uniwersum Marvela powstałego na potrzeby platformy Netflix. Doczekał się trzech sezonów i był dobrze przyjęty zarówno przez krytyków jak i widzów. Wielu fanów miało nadzieję, że czwarty sezon również powstanie. Niestety pod koniec 2018 roku platforma ogłosiła jego kasację. Kilka miesięcy później mini-uniwersum zostało zlikwidowane.