Przyszłość Marvela to czary, magia i kosmos?

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87+Marvela+to+czary%2C+magia+i+kosmos-132976
Koniec gry? Chyba raczej początek. Filmowa machina Marvela nie przerywa pracy. Choć na razie brak oficjalnych informacji o nadchodzących projektach studia, w sieci zaczynają pojawiać się nowe pogłoski na ich temat.


Wszystko wskazuje na to, że w 2020 do kin trafią co najmniej dwa marvelowskie filmy: "Black Widow" i "The Eternals". W 2021 możemy z kolei spodziewać się następujących tytułów: "Shang-Chi", "Doctor Strange 2" i "Guardians of the Galaxy Vol. 3". Co dalej? Może "Captain Marvel 2"? "Thunderbolts"? Albo "Nova"?

UWAGA! PONIŻEJ MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ SPOILERY!

Roger Wardell opublikował na Twitterze garść przecieków dotyczących nowych filmów o Doktorze Strange'u i Strażnikach Galaktyki – oczywiście na razie należy traktować je jak plotki.

Oto pogłoski dotyczące filmu "Doctor Strange 2":
- lata 80. (podróż w czasie czy tylko stylistyka? nie wiadomo!)
- powrót Tildy Swinton jako Starożytnej
- debiut następujących postaci: Jericho Drumm i Clea (prawdopodobnie grana przez aktorkę azjatyckiego pochodzenia)
- powrót rękawic Doktora

Oto pogłoski dotyczące filmu "Guardians of the Galaxy Vol. 3":
- twórcą Rocketa okaże się High Evolutionary
- Rocket dostanie ukochaną – Lyllę
- Drax odkryje, że jego córka żyje
- zacieśni się przyjaźń między Star-Lordem i Nebulą


Jeśli chodzi o Novę, to podobno Marvel aktywnie pracuje nad projektem filmu o tej postaci. Jego geneza w zasadzie została już przygotowana w "Avengers: Wojnie bez granic", kiedy wspomniano, że Thanos zdziesiątkował planetę Xandar, siedzibę kosmicznej policji Nova Corps. W komiksach organizacja w ostatnim desperackim geście przelewa całą swoją moc w wybrańca, którym zostaje Richard Rider.

Jeśli wspomniane pogłoski są prawdą, wygląda na to, że przyszłość Marvela to – cytując klasyka – "czary i magia" oraz kosmos, gdzie urzędują Eternals, Strażnicy Galaktyki, Kapitan Marvel i Nova. Nic dziwnego. W końcu, jak wiadomo, to kosmos jest ostateczną granicą. Podoba Wam się taki kierunek czy wolicie ziemskich bohaterów?