Reżyser "Wielkiego piękna" szykuje serial o papieżu

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Wielkiego+pi%C4%99kna%22+szykuje+serial+o+papie%C5%BCu-104016
Paolo Sorrentino ("Wielkie piękno") przygotowuje swój pierwszy serial telewizyjny, zatytułowany "The Young Pope".




Będzie to opowieść o biskupie, który zostaje pierwszym w historii papieżem będącym Amerykaninem włoskiego pochodzenia. Akcja ma rozgrywać się w Watykanie, Włoszech, USA oraz Afryce.

Sorrentino napisze scenariusz i wyreżyseruje serial. Produkcja będzie przeznaczona na rynek międzynarodowy i taka też będzie jej obsada. We Włoszech serial wyemituje stacja Sky Italia.

To opowieść o marzeniach, obawach i konfliktach, których doświadcza papież; o jego poszukiwaniach sensu oraz potrzebie miłości, zapowiadają producenci Lorenzo Mieli i Mario Gianani. A wszystko to pokazane oczami Sorrentino, który potrafi kreować światy zarazem niezwykłe, jak i realniejsze niż sama rzeczywistość.