Reynor i Wong w antologii "The World of Philip K. Dick"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Reynor+i+Wong+w+antologii+%22The+World+of+Philip+K.+Dick%22-122587
Jack Reynor ("Transformers: Wiek zagłady") i Benedict Wong ("Doktor Strange") wystąpią w drugim sezonie telewizyjnej antologii science fiction pt. "Electric Dreams: The World of Philip K. Dick". Autorami 10-odcinkowej serii są Ronald D. Moore, Michael Dinner i Bryan Cranston, który grał także w pierwszej edycji. 


Reynor i Wong zagrają w odcinku pt. "Impossible Planet" opartym na opowiadaniu Dicka pod tym samym tytułem i wcielą się w znudzonych pracowników statku kosmicznego wożącego turystów. Gdy zgłosi się do nich pewna bogata i robiąca wrażenie naiwnej kobieta prosząca o kurs na Ziemię, która według ogólnej wiedzy od dawna nie istnieje, postanowią wykorzystać tę szansę. Wydaje im się, że łatwo będzie im oszukać pasażerkę i dużo na niej zarobić, ale w czasie podróży bardzo się zaskoczą. 

Seria "Electric Dreams: The World of Philip K. Dick" to hołd złożony twórczości pisarza-wizjonera Philipa K. Dicka. Każdy odcinek tworzy zamkniętą całość i jest oparty na dziełach autora "Ubika" i "Człowieka z wysokiego zamku". 

Poniżej przypominamy odcinek "Dwóch oblicz", w którym Jakub Popielecki wybiera najgorsze i najlepsze ekranizacje prozy giganta science-fiction.