Z "Midsommar" do ekranizacji powieści Gibsona "Peryferal"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Z+%22Midsommar%22+do+ekranizacji+powie%C5%9Bci+Williama+Gibsona+%22Peryferal%22-141875
Z "Midsommar" do ekranizacji powieści Gibsona "Peryferal"
źródło: Getty Images
autor: Amy Sussman
Jack Reynor ("Midsommar. W biały dzień") dołączył do obsady serialu Amazonu "The Peripheral". Wcześniej angaż otrzymali Chloë Grace Moretz i Gary Carr.

Serial będzie ekranizacją powieści Williama Gibsona wydanej w Polsce pod tytułem "Peryferal". Za projekt odpowiadają Jonathan Nolan i Lisa Joy, twórcy "Westworld". Reynor wcieli się w Burtona, Moretz będzie jego siostrą Flynne.

Flynne Fisher żyje w pierwszej przyszłości, tak bliskiej, że tu i tam jest już naszą teraźniejszością. Jak prawie wszyscy nie ma pracy, chyba że bogaty gracz wynajmie ją na zastępstwo w rozgrywanej on-line symulacji wojennej. Jej brat, Burton, eksmarine ze skromną rentą za neurologiczne rany odniesione w nienazwanej wojnie, dorabia jako wirtualny ochroniarz tajemniczej sieciowej przygodówki. Dziwnej, bardzo dziwnej.

Druga przyszłość, za siedemdziesiąt lat, jest dla Willa Nethertona dobra. Jest dobra dla wszystkich bogaczy, a poza bogaczami na Ziemi nie został prawie nikt.

Dwie przyszłości dzieli kataklizm, którego nikt nie rozpoznał, aż było za późno. Łączy chiński serwer, którym informacja może podróżować w czasie. I morderstwo pięknej celebrytki lubiącej nieodpowiednie towarzystwo.

W grze? Wirtualne? A może jednak nie?
[notka wydawcy]