Robert Więckiewicz i Piotr Adamczyk w nowej komedii sensacyjnej

Informacja nadesłana przez dystrybutora /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Wi%C4%99ckiewicz+i+Piotr+Adamczyk+w+nowej+komedii+sensacyjnej-58122
"Trick" jest pierwszym od wielu lat polskim filmem sensacyjnym z błyskotliwym poczuciem humoru o genialnych oszustach i ich misternie zaplanowanej zemście na tych, którzy ich zdradzili. Ten rodzaj kina przeżywał w Polsce prawdziwy rozkwit w latach 80. za sprawą "Vabanku" i "Wielkiego Szu", a na całym świecie do dziś dostarcza widzom rozrywkę na najwyższym poziomie m.in. w kolejnych częściach "Ocean’s Eleven", jednak w ostatnich latach był rzadko reprezentowany w naszej kinematografii.

Nowy film Jana Hryniaka wyróżnia znakomity scenariusz Michała J. Zabłockiego, fabuła, której zaskakujące "przewrotki" nie pozwalają widzowi na chwilę wytchnienia, realizacyjny rozmach, oraz inteligentny dowcip."Trick" jest również okazją dla wielkich gwiazd polskiego kina na poszerzenie swojego ekranowego wizerunku. Piotr Adamczyk ukazuje szorstkie, choć niemniej sympatyczne oblicze oszusta z wyjątkowym poczuciem humoru. Andrzej Chyra jako agent Bukowski akcentuje chłód i diaboliczność swojej postaci, która pod wieloma względami przypomina przełomową dla tego aktora kreację w "Długu". Bohater grany przez Roberta Więckiewicza – agent Sieradzki - łączy, ale i wzbogaca cechy jego popisowych ról w "Świadku koronnym" i "Zerze". Bardzo ciekawą kreację stworzył Marian Dziędziel, grający Profesora osadzonego w więzieniu za sprawą swojego wspólnika. Jego bohater latami opracowuje genialny plan zemsty i jest prawdziwym "spiritus movens" całej zabójczo wyrafinowanej intrygi. Towarzyszami Profesora z celi są: mistrz tricków Szuler - Bartłomiej Topa, partnerujący już Marianowi Dziędzielowi w "Weselu" i "Domu złym", oraz mistrz grypsery Kosa – znany z "Mojej krwi" Eryk Lubos.

U boku najciekawszych mężczyzn polskiego kina wystąpiły aktorki przyprawiające męskie serca o szybsze bicie. Karolina Gruszka ("Francuski numer") wciela się w rolę zniewalającej  urodą i odwagą dziewczyny Marka, Elżbiety. To właśnie miłość do niej najbardziej motywuje Marka do przyjęcia podstępnej propozycji agenta granego przez Andrzeja Chyrę. A ona z kolei z miłości do Marka decyduje się wziąć udział w genialnym, ale ryzykownym planie Profesora. Prawdziwie kocha Marka, jest gotowa czekać latami na jego wyjście z więzienia, ale jest też w stanie zrobić wszystko, aby go stamtąd wydobyć znacznie szybciej… Agnieszka Warchulska ("Dług") brawurowo gra nieugiętą dziennikarkę na tropie szwindli wywiadu. W nietypowej dla siebie roli pojawia się w "Tricku" również Grażyna Szapołowska – jako specjalistka od fałszerstw.

O wiarygodność tytułowego Tricku, stanowiącego kulminacyjny moment filmu, zadbał na planie mistrz iluzji Maciej Pol, nazywany "polskim Davidem Copperfieldem". Do szeregu poruszonych w filmie wątków na styku polityki, wywiadu i obyczajów, życie dopisało zresztą niejedną zaskakującą puentę...

Film trafi do kin 12 marca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones