Sandino Moreno w "Miłości w czasach zarazy"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sandino+Moreno+w+%22Mi%C5%82o%C5%9Bci+w+czasach+zarazy%22-29257
Nominowana do Oscara Catalina Sandino Moreno dołącza do Giovanny Mezzogiorno ("Bestia w sercu"), hiszpańskiego gwiazdora Javiera Bardema ("W stronę morza") i Benjamina Bratta w ekranizacji jednej z najbardziej znanych i najpiękniejszych powieści Gabriela Garcii Marqueza - "Miłość w czasach zarazy".

Moreno, gwiazda "Marii łaski pełnej" zagra rolę Hildebrandy Sanchez.

"Miłość w czasach zarazy" to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz trzeźwej, rozsądnej Ferminy Dazy, spełniającego się po półwieczu (dokładnie 51 latach, 9 miesiącach i 4 dniach) oczekiwania. Oboje przechodzą przez wszystkie kręgi miłości - młodzieńcze zadurzenie, małżeństwo z rozsądku, szalone namiętności, miłości idealizowane i ulotne pragnienia cielesne (opis za wwww.merlin.com.pl).

Prawa do ekranizacji powieści w dwa lata temu kupiła wytwórnia Stone Village Pictures, która jest jednym z producentów filmu.

Negocjacje z Marquezem trwały ponad dwa lata. Ostatecznie pisarz zdecydował się odstąpić prawa do ekranizacji za 3 miliony dolarów.

Prace na planie "Miłości w czasach zarazy" rozpoczną się 15 sierpnia w Brazylii. Zdjęcia powstaną w USA i w Ameryce Południowej. Budżet wynosi 35-40 milionów dolarów.

Film dla studia New Line Cinema wyreżyseruje Mike Newell ("Cztery wesela i pogrzeb", "Harry Potter i czara ognia"). Autorem scenariusza jest Ronald Harwood ("Pianista").
Udostępnij: