Scenariusz "Na skraju jutra 2" wciąż niegotowy

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenariusz+%22Na+skraju+jutra+2%22+wci%C4%85%C5%BC+niegotowy-127604
W jednym z wywiadów z okazji premiery horroru "Ciche miejsce" Emily Blunt ujawniła, na jakim etapie są prace nad kolejną częścią "Na skraju jutra".

 

Wygląda na to, iż fani oryginału powinni uzbroić się w cierpliwość. Fabuła filmu wciąż nie jest bowiem gotowa. Doug Liman (reżyser  - przyp. red.) ma na nią świetny pomysł, jest podekscytowany. Teraz trzeba to przenieść na papier. Poprzedni scenariusz trafił do kosza, aktualnie trwają prace nad nowym - relacjonowała aktorka.

Blunt wyznała, iż prace na planie "Na skraju jutra 2" mogły rozpocząć się już jesienią zeszłego roku. Gwiazda nie była wówczas jednak dostępna  - kręciła "Mary Poppins".

Pierwsze "Na skraju jutra" trafiło do kin latem 2014 roku, zarabiając na całym świecie 370 milionów dolarów. Ponieważ jednak koszty realizacji wyniosły aż 178 milionów dolarów, producenci nie mogli mówić o sukcesie kasowym. Na osłodę pozostały im znakomite recenzje.

W jedynce rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozprzestrzeniła się niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise) zostaje rzucony w sam środek misji samobójczej. Cage ginie podczas akcji, zabijając jednego z obcych. Budzi się jednak rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać bez końca. Kontakt z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasu i został skazany na przeżywanie wciąż tej samej brutalnej walki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones