Serialowy "Sędzia Dredd" połączy makabrę, szaleństwo i lekkość

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+%22S%C4%99dzia+Dredd%22+po%C5%82%C4%85czy+makabr%C4%99%2C+szale%C5%84stwo+i+lekko%C5%9B%C4%87-123762
Choć fani Sędziego Dredda zapewne nie doczekają się sequelu "Dredda" z Karlem Urbanem, na osłodę pozostaje fakt, że w przygotowaniu jest serial "Judge Dredd: Mega-City One". Co więcej: udziału Urbana w projekcie na razie nie wykluczono. Czego możemy spodziewać się po serialu przygotowywanym przez brytyjskie studio Rebellion? Jego prezes, Jason Kingsley, zabrał głos w tej sprawie.


Ciekawym wątkiem do zgłębienia byłyby obecne w komiksach elementy "dark fantasy", zdradził Kingsley. Serial połączy makabrę, szaleństwo i lekkość. Mega-City One to w końcu gigantyczne miejsce z czterystoma milionami historii do opowiedzenia. Serialowa struktura ułatwia przybliżenie miasta i jego mieszkańców. Trudno byłoby zmieścić to wszystko w dwugodzinnym filmie.

Kingsley zaznaczył jednak, że projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc na ewentualną premierę poczekamy jeszcze ze dwa lata. Akcja serialu będzie rozgrywać się w tytułowej futurystycznej metropolii. Bohaterami będą Sędziowie - policjanci będący zarazem sędziami, ławą przysięgłych i egzekutorami.

Pytanie dla fanów: czy mówiąc o wątkach "dark fantasy" producent sugeruje, że w serialu pojawi się sam Judge Death? Byłoby miło.