Nie kupujcie DVD, i tak nie będzie sequela "Dredda"

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+kupujcie+DVD%2C+i+tak+nie+b%C4%99dzie+sequela+%22Dredda%22-110437
"Kupowanie większej ilości DVD i Blu-rayów nic nie zmieni. Wystarczy Wam jeden egzemplarz, bo i tak nie będzie sequela "Dredda 3D". Taki komunikat przekazał fanom Sędziego scenarzysta Alex Garland."Rozumiem, że chcecie wesprzeć tę inicjatywę i jest to słuszne, ale wydawanie pieniędzy na kolejne kopie filmu nic tu nie zmieni, dla decydentów to jest tylko kropla w morzu" - powiedział Garland - "Zasady są proste. Film nie zarabia w kinach, nie ma sequela, to prawo, które w Hollywood jest święte". Stonował tym samym optymistyczną wypowiedź producenta filmu, Adiego Shankara, sprzed paru tygodni.

Shankar, zapytany, jakie są szanse, by powstał sequel hitu z 2012 roku, dał zainteresowanym kilka wskazówek. W sześciominutowym wideo, wyjaśnił, co trzeba zrobić, by "Dredd 2" stał się realnym projektem. Zdaniem Shankara, pieniądze biorą się z dobrze zaplanowanej promocji i sprawdzonych pomysłów. Najprostszą drogą w jego opinii do zebrania pieniędzy na sequel jest robienie szumu na ten temat w internecie. Shankar sugerował nawet, że może należało by zatrudnić oprócz Karla Urbana - gwiazdy pierwszej części - kogoś o bardziej nośnym nazwisku, na przykład Dwayne'a Johnsona, który - zdaniem producenta - ma dar do ratowania projektów opartych na franczyzie.

Inspirowany komiksem film przedstawiał czasy, w których prawo egzekwują sędziowie. Sami ścigają przestępców, wydają wyroki i wymierzają kary. W największej światowej metropolii Mega City One za szczególnie bezwzględnego wobec bandytów uchodzi sędzia Dredd. Jego wyroki są surowe ale sprawiedliwe, a winnego zawsze spotyka kara. Niejeden przestępca dużo by dał za głowę Dredda. Tymczasem w olbrzymim mieszkalnym gmachu o nazwie Peach Tree Block, w najbardziej niebezpiecznym miejscu w mieście, wybuchają zamieszki. Budynkiem włada Ma-Ma stojąca na czele bezwzględnego gangu handlarzy narkotyków. Wezwany do zamieszek Dredd jak zwykle pewnie wkracza do akcji. Tym razem jednak znalazł się w pułapce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones