Serialowy remake "Pozwól mi wejść" dostał zielone światło

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+remake+%22Pozw%C3%B3l+mi+wej%C5%9B%C4%87%22+dosta%C5%82+zielone+%C5%9Bwiat%C5%82o-119159
Telewizja TNT dała zielone światło producentom pilota serialu opartego na znakomitym szwedzkim horrorze "Pozwól mi wejść". Nową wersją zajmą się Jeff Davis ("Teen Wolf") i Brandon Boyce ("Uczeń szatana"). Za produkcją stoi Tomorrow Studios. 


Bohaterem powieści Johna Ajvide'a Lindqvista oraz filmowej wersji jest dwunastoletni Oskar - wrażliwy, nieco bojaźliwy chłopiec, prześladowany przez silniejszych kolegów z klasy. Jego rówieśniczka - blada i zawsze poważna Eli - wychodzi z domu tylko w nocy. Spotykają się na blokowym podwórku szwedzkiego osiedla gdzieś na peryferiach miasta. Wraz z pojawieniem się dziewczynki w okolicy zaczynają się dziać przerażające i trudne do wytłumaczenia rzeczy. Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest krew. Zamkniętego w sobie chłopca wydaje się to fascynować. Potrwa to, dopóki Oskar nie odkryje, że Eli jest wampirem. 

Przypomnijmy, że "Pozwól mi wejść" doczekało się już jednego amerykańskiego remake'u. W 2010 roku film pod tym samym tytułem nakręcił dla wytwórni Hammer Matt Reeves. Obraz zebrał dobre recenzje, ale okazał się klapą w box office.  
Udostępnij: