Spór reżysera i gwiazdy "Życia Adeli" skończy się w sądzie?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sp%C3%B3r+re%C5%BCysera+i+gwiazdy+%22%C5%BBycia+Adeli%22+sko%C5%84czy+si%C4%99+w+s%C4%85dzie-99910
Zaognia się konflikt między reżyserem Abdellatifem Kechiche'em a aktorką Leą Seydoux – jedną z gwiazd nagrodzonego w Cannes filmu "Życie Adeli – Rozdział 1 i 2". Krytykowany przez aktorkę twórca grozi jej sądem i nazywa "aroganckim, rozpieszczonym dzieckiem".


W otwartym liście wysłanym do portalu internetowego Rue89 Kechiche odnosi się do wypowiedzi Seydoux na łamach prasy. Na jego celowniku, oprócz aktorki, znajduje się też dziennik "Le Monde" oraz pracujący w gazecie dziennikarz Aureliano Tonet. Twórca oskarża wszystkich o oczernianie go w imię korzyści marketingowych. Ma już dość krytyki ze strony Seydoux, która w kolejnych wywiadach kwestionuje jego autorytet i metody pracy.

"Panna Seydoux w Cannes ze łzami w oczach dziękowała mi za tę rolę, następnie powtarzała swoje podziękowania prywatnie i publicznie, by teraz, z niezrozumiałych przyczyn, radykalnie zmienić swoje podejście do mnie" – przekonuje Kechiche. Reżyser jest pewien, że chodzi o utrzymanie rebelianckiego wizerunku aktorki w mediach i działania PR-owe, których fundamentem są oszczerstwa i przeinaczenia. Zagroził aktorce pozwem sądowym i wygląda na to, że jeśli podobna sytuacja będzie trwać, ma zamiar spełnić swoją groźbę. Udostępnij: