Léa Seydoux ("Diuna: Część druga"): Kobiety mają łatwiej w Europie niż w Hollywood

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/L%C3%A9a+Seydoux+%28%22Diuna%3A+Cz%C4%99%C5%9B%C4%87+druga%22%29%3A+Kobiety+maj%C4%85+%C5%82atwiej+w+Europie+ni%C5%BC+w+Hollywood-154480
Léa Seydoux ("Diuna: Część druga"): Kobiety mają łatwiej w Europie niż w Hollywood
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Léa Seydoux ma na koncie występy w takich hitach jak "Mission: Impossible – Ghost Protocol", "Spectre" i "Nie czas umierać" czy "Diuna: Część druga". Choć jest dumna ze swoich sukcesów, uważa, że kariera aktorki jest znacznie łatwiejsza w Europie niż w Hollywood.

Léa Seydoux o pracy w Europie i Hollywood. Gdzie kobietom jest łatwiej?


Léa Seydoux opowiedziała o swoich doświadczeniach w rozmowie z brytyjską edycją "Harper's Bazaar". Jej zdaniem kobiety pracujące w branży filmowej mają znacznie łatwiej w Europie niż w Hollywood. 

Branża w Ameryce... w moim odczuciu jest dla kobiet trudniejsza – powiedziała. Kobietom trudno się w niej starzeć. Nie chcę się martwić, że nikt nie będzie chciał mnie zatrudnić albo że stracę kontrakt. W Ameryce to kwestia ekonomii, po prostu kiedy chodzi o robienie pieniędzy, tracisz wolność. Nie czuję się za dobrze ze świadomością, że muszę się dopasować. Bycie aktorką jest znacznie łatwiejsze w Europie.

"Zbrodnie przyszłości" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "Zbronie przyszłości". Léa Seydoux partnerowała w nim Viggo Mortensenowi. Zobacz zwiastun widowiska "Diuna: Część druga"


Aktualnie filmografię Léi Seydoux zamyka widowisko "Diuna: Część druga". Aktorka wcieliła się w postać Lady Marot. Zobaczcie zwiastun: 
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones